Príprava na MS naberá na obrátkach: Ruská mašina úradovala, Kuznecov a Ovečkin v plnej paráde

Rusi výhrou nad Českom potvrdili celkové prvenstvo Rusi výhrou nad Českom potvrdili celkové prvenstvo Zdroj: hokej.cz/Aleš Krecl

BRNO - Hokejisti Švédska zdolali v nedeľňajšom stretnutí hráčov Fínska 2:1 v rámci štvrtého turnaja seriálu Euro Hockey Tour 2018/2019, ktorým je podujatie Carlson Hockey Games. Všetky góly padli už v prvej tretine tohto prestížneho derby.

V šiestej minúte otvoril skóre Veli-Matti Savinainen, ale následne otočili skóre v prospech "troch koruniek" David Rasmussen a Elias Lindholm. Švédi si tak po sobotňajšej prehre s Českom napravili reputáciu a v rámci Carlson Hockey Games skončili prví, o skóre pred druhým Fínskom. Celkovým víťazom Euro Hockey Tour sa však stali hráči Ruska, ktorí v dvanástich stretnutiach osemkrát vyhrali a dohromady nazbierali 22 bodov. V poslednom dueli zdolali Česko jednoznačne 4:1.

Toto víťazstvo režírovala hviezda Washingtonu Capitals Jevgenij Kuznecov. Rodák z Čeľabinsku dvakrát skóroval a na ďalšie dva presné zásahy prihral. Zahanbiť sa nenechal ani jeho klubový spoluhráč Alexander Ovečkin, ktorý sa zaskvel troma asistenciami. Za domácich skóroval iba bývalý hráč bratislavského Slovana Michal Řepík.

Švédsko - Fínsko 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 9. Rasmussen, 13. Lindholm - 6. Savinainen

Česko - Rusko 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 16. Řepík - 28. a 58. Kuznecov, 12. Kaprizov, 35. Orlov