Slovenský olympijský a športový výbor prichádza s projektom Športuj Slovensko

Danka Barteková, Adam Žampa a Matej Beňuš
Danka Barteková, Adam Žampa a Matej Beňuš

BRATISLAVA – Športuj Slovensko je názov nového projektu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), ktorého cieľom je podporovať deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách. Ide o sériu štyroch letných a dvoch zimných športových podujatí, „Olympijských dní“, ktoré sa uskutočnia v priebehu roka na rôznych miestach Slovenska od Bratislavy cez Vysoké Tatry až po Prešov.

Rodiny budú športovať spolu s olympionikmi na letných a zimných Olympijských dňoch. Organizátori podujatia spolu s generálnym partnerom, spoločnosťou BILLA, s.r.o., sľubujú dni plné športu, zábavy a zdravého súťaženia, súčasťou ktorého bude aj identifikácia športových talentov, autogramiáda olympionikov a bohatý kultúrny program. Športuj Slovensko odštartuje 26. mája v Prešove. Informácie o podujatí spolu sú dostupné na sportujslovensko.sk, zaregistrovať sa môžete aj na Predpredaj.sk.

„Slovenský olympijský a športový výbor sa dlhodobo usiluje vrátiť šport do hry, a to na všetkých jeho úrovniach od detí, cez mládež, rodiny až po seniorov. V rámci projektu Ukáž sa! podporujeme talentované deti a mládež, cez Juniorský olympijský tím sa sústreďujeme na podporu juniorských športovcov a v rámci projektu Športuj Slovensko a Olympijských dní motivujeme k športu celé rodiny. Projekt Športuj Slovensko je z tohto pohľadu ďalšou dôležitou súčasťou stratégie SOŠV, ktorej cieľom je poukazovať na dôležitosť športu a pohybových aktivít pre širokú verejnosť,“ povedal Anton Siekel, prezident SOŠV.

Športuj Slovensko bude mať letnú a zimnú verziu. Letné Olympijské dni sa budú sústreďovať primárne na atletiku, cyklistiku, beh, súčasťou ktorého bude aj tzv. Beh olympijských nádejí. Organizátori pripravili aj sériu športových podujatí vhodných pre celé rodiny. Registrácia na podujatie je podmienená štartovným poplatkom vo výške 5 eur, ktorý poputuje Nadácii SOŠV na podporu mladých talentovaných športovcov. Zoznam letných Olympijských dní aj s termínmi uvádza nasledujúca tabuľka:

MESTO

LOKALITA

DÁTUM

Prešov

Jazdecký areál Sídlisko III.

26. 5. 2019

Štrbské Pleso

Športový areál Štrbské Pleso

1. 6. 2019

Banská Bystrica

Park pod Múzeom SNP

23. 6. 2019

Bratislava

lokalita bude upresnená

21. 9. 2019

„Špeciálnym dňom v rámci projektu Športuj Slovensko bude nedeľa 23. júna, kedy slávime aj medzinárodný Olympijský deň. Okrem Olympijského behu máme pre verejnosť pripravenú autogramiádu olympionikov, vedomostné súťaže súvisiace s históriou olympizmu a bohatý kultúrny program. Podporiť nás prídu ambasádori projektu Športuj Slovensko a mnohé známe osobnosti. Naším cieľom je vytvoriť taký koncept podujatia, ktorý utuží pozitívny vzťah rodín s deťmi k športu. Chceme, aby sa šport v rodinách stal súčasťou ich života,“ hovorí Gábor Asványi, výkonný riaditeľ SOŠV.

Nový projekt Športuj Slovensko víta aj jeho generálny partner, spoločnosť BILLA. Sme radi, že môžeme podporiť aktivity, ktoré nabádajú celé rodiny k pravidelnému pohybu. BILLA je rodinne orientovaná spoločnosť a ako obchodnému reťazcu nám záleží na harmonickom vyvážení stravy a pohybu. K tomu motivujeme aj svojich zamestnancov s rodinami, máme vytvorenú bežeckú, jogínsku, vodácku a lyžiarsku komunitu. Na ich podporu organizujeme mnohé športové podujatia. Preto sa tešíme, že vznikol zmysluplný projekt, ktorý podporuje myšlienku olympizmu a zároveň povzbudzuje k športovaniu aj širokú verejnosť,“ dopĺňa Dariusz Bator, generálny riaditeľ BILLA, s.r.o..

Ambasádormi projektu sú slovenskí olympionici: Danka Barteková, Anastasia Kuzminová, Matej BeňušAdam Žampa. Jednotlivých podujatí sa zúčastnia aj ďalšie tváre Slovenského olympijského tímu, ktoré budú motivovať deti, mládež a rodiny k pravidelným športovým aktivitám, šíriť myšlienky olympizmu a podporovať mladé športové talenty, aby rozvíjali svoje športové nadanie.

Okrem športových aktivít bude Športuj Slovensko aj o propagácii športových zväzov či jednotlivých športov ako basketbal, box, futbal, atletika, bikros či biatlon.


Zdroj:
PR článok
Foto:
ŠPORTUJ SLOVENSKO

DISKUSIA