Kužmová po skvelom postupe do osemfinále v Madride: Kurt mi veľmi sedí

MADRID - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Madride. Dvadsaťročná reprezentantka si v pondelňajšom zápase druhého kola poradila s domácou španielskou súperkou Carlou Suárezovou Navarrovou 6:4, 7:6 (2) za hodinu a 38 minút.

Kužmová neodštartovala najlepšie, keď po strate podania prehrávala v úvodnom sete 0:2, no potom skúsenejšej súperke v treťom a deviatom geme zobrala servis a vyhrala 6:4, keď premenila hneď prvý setbal. Druhý set bol vyrovnaný, obe hráčky stratili jedno podanie a rozhodnúť musel tajbrejk. V ňom mala jasne navrch slovenská tenistka a vyhrala ho 7:2.

"Som šťastná, že hneď pri prvej účasti v hlavnej súťaži v Madride sa mi podarilo postúpiť do osemfinále. Na kurte sa cítim super, loptičky majú vysoký odskok, čo mi veľmi sedí," uviedla v pozápasovom rozhovore Kužmová, ktorá v dueli o postup do štvrťfinále nastúpi v stredu proti víťazke súboja medzi vlaňajšou šampiónkou Roland Garros Rumunkou Simonou Halepovou a Britkou Johannou Kontovou.

Viac o téme: Madrid Viktória Kužmová