Majiteľ Neapolu sa musel zblázniť: Žiada zrušenie Ligy majstrov aj Európskej ligy!

Aurelio De LaurentiisAurelio De Laurentiis Zdroj: SITA

NEAPOL - Prezident talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Aurelio De Laurentiis žiada zrušenie dvoch najprestížnejších pohárových súťaži v Európe a nastolenie nového formátu. Hoci si "partenopei" víkendovým víťazstvom nad Cagliari (2:1) zabezpečili miestenku v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov, kde nebudú chýbať štvrtý ročník po sebe, prvý muž neapolského futbalu si myslí, že by mala vzniknúť nová kontinentálna súťaž, v ktorej bude figurovať 80 tímov.

"Liga majstrov aj Európska liga musia ísť do zabudnutia. Prvá súťaž z dvojice spomenutých je iba pre pár vybraných tímov, kým druhá je iba akási cena útechy. Chcem navrhnúť formát nového podujatia s 80 tímami, ktoré by tvorilo sedem najlepších tímov z Talianska, Anglicka, Francúzska, Nemecka a Španielska. Ostatné krajiny by v ňom mali po štyri tímy," skonštatoval De Laurentiis v rozhovore pre Corriere della Sera a priblížil ďalšie podrobnosti.

"Súťaž by sa volala Európsky pohár a hralo by sa v utorok, v stredu a aj vo štvrtok. Ligové zápasy by pokračovali tradične cez víkend. Aktuálny formát LM považujem za zastaralý. Hráme preň príliš málo a stretávame sa dookola s tými istými klubmi," doplnil svoj revolučný návrh prezident klubu spod Vezuvu.

Viac o téme: Aurelio De Laurentiis SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články