VIDEO Kužmovej rozprávková jazda v Madride končí: Halepová našu tenisku sfúkla z kurtu!

Na snímke slovenská tenistka Viktória KužmováNa snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová Zdroj: TASR/AP/Andrea Comas

MADRID - Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Madride. Tretej nasadenej Rumunke Simone Halepovej podľahla za 44 minút hladko 0:6, 0:6. Vlaňajšia šampiónka Roland Garros nedala talentovanej Slovenke žiadnu šancu. Hrala agresívne, skvele sa na kurte pohybovala, nerobila takmer žiadne nevynútené chyby. Súperke dovolila uhrať iba 12 fiftínov.

Kužmová priznala, že Halepová podala výborný výkon: "Hrala rýchlo, mala dobrú dĺžku úderov. Nerobila žiadne chyby. Nedokázala som nájsť na ňu recept a počas zápasu niečo zmeniť. Dnes mi vôbec nešiel servis, ktorý bol v predchádzajúcich zápasoch mojou zbraňou," povedala pre Kužmová, pre ktorú bol turnaj v Madride napriek osemfinálovému debaklu s bývalou svetovou jednotkou úspešný.

V 1. kole zverenka Michala Mertiňáka po prvý raz v kariére zdolala šestnástu nasadenú Nemku Juliu Görgesovú, v 2. kole si poradila s domácou Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou. Na budúci týždeň sa Kužmová predstaví na ďalšom prestížnom podujatí v Ríme, kde sa po odhlásení Rusky Marie Šarapovovej dostala priamo do hlavnej súťaže.    
      
dvojhra - osemfinále:
Simona Halepová (3-Rum.) - Viktória KUŽMOVÁ (SR) 6:0, 6:0

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Viktória Kužmová Simona Halepová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Andrea Comas
  • Zdroj: A´TASR

Súvisiace články