VIDEO Lišiacky roh len 20-ročného mladíka pochoval Barcelonu: Bol to inštinkt!

Trent Alexander-ArnoldTrent Alexander-Arnold Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Futbalistom Barcelony Luisovi Suárezovi a Philippemu Coutinhovi návrat na štadión bývalého zamestnávateľa Liverpoolu nevyšiel. Po prehre 0:4 v semifinálovej odvete Ligy majstrov Katalánci vypadli, hoci úvodný duel vyhrali 3:0. Suárez nechápal, ako sa barcelonská defenzíva mohla dopustiť takýchto chýb.

"Je neuveriteľné, že my, Barcelona, ​​inkasujeme dvakrát počas dvoch minút. Pri štvrtom góle sme bránili ako deti," povedal novinárom tridsaťdvaročný uruguajský útočník, ktorého priaznivci "Reds" rovnako ako Coutinha vypískali.

Domáci otvorili skóre v siedmej minúte zásluhou Divocka Origiho. Po prestávke sa v 54. a 56. minúte trafil Georginio Wijnaldum. Kurióznom spôsobom padol postupový gól. Obranca Trent Alexander-Arnold nečakane rozohral rohový kop, keď si všimol nepozornosti hráčov Barcelony, ktorí prestali hrať. Dvadsaťročný Angličan našiel vo vápne Origiho, ktorý strelou z prvej rozhodol. "Bol to inštinkt - jeden z tých momentov, keď zbadáte príležitosť. Origi je špičkový útočník. Všetci si navždy zapamätáme túto chvíľu," povedal Alexander-Arnold na margo situácie, keď využil chvíľkovú nekoncentrovanosť súperových hráčov.

"Musíme sa ospravedlniť za svoj prístup a uvedomiť si, že sa na nás zosype kritika. Veľmi nás to štve, trpíme. Sme ľudia a cítime bolesť," uviedol Suárez, ktorý v prvom súboji strelil úvodný gól.

Viac o téme: FC Barcelona Liverpool FC Trent Alexander-Arnold
  • Zdroj: ČTK, SITA