Šampionát je skvelá príležitosť na zviditeľnenie Slovenska: Siekel vidí príležitosť...

Anton Siekel
Anton Siekel

BRATISLAVA - Hokejové majstrovstvá sveta sú príležitosť ukázať Slovensko v tom najlepšom svetle. Zdôrazňuje prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOVŠ) Anton Siekel. Šampionát sa na Slovensko vracia po ôsmich rokoch a doterajší bezproblémové prípravy dokazujú, že sme krajina, ktorá dokáže usporiadať špičkové medzinárodné podujatie.

"Na Ms sa samozrejme veľmi teším. Určite to bude skvelá reklama pre Slovensko. Síce sa na ňom nepodieľam aktívne, ale môžem potvrdiť, že Slovenský zväz ľadového hokeja si plní úlohy zodpovedne a verím, že organizácia bude excelentná. Zatiaľ síce nemôžme usporiadať veľké multišportové podujatia, EYOF je asi maximum, ale teraz máme možnosť prezentovať sa v dobrom svetle ako schopná a pohostinná krajina a verím, že to maximálne využijeme," povedal Siekel .

Šéf SOŠV priznal, že hokej mu nie je cudzí a plánuje aj osobnú návštevu štadiónov, ktorú by rád využil aj na rozvoj vzťahov so zahraničnými partnermi: "Využijem každú medzeru vo svojom kalendári, aby som mohol prísť podporiť aj našich hráčov do Košíc. Najmä však využijem, že do Bratislavy prídu zástupcovia iných olympijských výborov z Rakúska, Česka, Poľska, či Ruska. Je to príležitosť na utváranie vzťahov a diskusie, takéto športové podujatie je na to výborná platforma."

Okrem domáceho tímu budú pútať pozornosť aj ďalšie mužstvá. Na Slovensku sa predstavia elitní hokejisti z NHL, ktorí sľubujú kvalitný šampionát. "Príde silný český tím, ale teším sa aj na Rusov, aj oni majú nabitý tím. Medzi favoritov patria aj Američania, či tradične Kanada. Na druhej strane netreba zabúdať na Fínov, tí nemajú veľa hráčov z NHL, no určite aj oni túžia po úspechu, takže si myslím, že nás čaká veľmi vyrovnaný turnaj," dodal Siekel. 


Tagy: Slovensko Anton Siekel

Zdroj:
TASR
Foto:
športky

DISKUSIA