Beckhamov projekt naberá reálne kontúry: Inter Miami by mohol hrať MLS na budúci rok

David Beckham potvrdil, že Miami bude novým účastníkom americkej futbalovej ligy Major League Soccer (MLS)David Beckham potvrdil, že Miami bude novým účastníkom americkej futbalovej ligy Major League Soccer (MLS) Zdroj: MLSsoccer.com

MIAMI - Zámorská futbalová súťaž MLS by sa mohla od novej sezóny rozšíriť o Inter Miami, ktorého vlastník je bývalý anglický reprezentant David Beckham. Klub sa v lete chystá začať s podpisovaním posíl a prvé súťažné zápasy by mohol odohrať v marci.

Domácim stánkom Interu sa stane osemnásťtisícový štadión Lockart vo Fort Lauderdale, ktorý slúžil ešte ako domov prvého tímu MLS z Miami v rokoch 1998 až 2001. V stredu sa uskutočnila jeho čiastočná demolácia, po ktorej sa bude renovovať.

Klub minulý rok získal práva na rokovania s mestom ohľadom výstavby nového štadióna. Komplex by podľa pôvodných plánov mohol stáť v blízkosti medzinárodného letiska, kde sa nachádza aj golfové centrum. V nasledujúcich mesiacoch by malo prísť k potvrdeniu realizácie projektu. Informovala o tom agentúra AP. 

Viac o téme: David Beckham Inter Miami
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: MLSsoccer.com
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články