Médiá ospevujú ďalší neuveriteľný comeback: Táto súťaž je lepšia ako všetky thrillery a kasové trháky!

Obrovská radosť hráčov Tottenhamu z postupu do finále Ligy majstrov
Obrovská radosť hráčov Tottenhamu z postupu do finále Ligy majstrov

BRATISLAVA - Ohlasy médií na stredajší odvetný súboj semifinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019, v ktorom Tottenham Hotspur po dokonalom obrate zvíťazil na pôde Ajaxu Amsterdam 3:2 a postúpil do madridského finále:

The Daily Mirror (Ang.): "Vďaka hetriku Mouru zažijú heroickí Spurs najväčšie dobrodružstvo v živote. Gólom v nadstavanom čase zavŕšil Tottenham jeden z najväčších comebackov v klubovej histórii."


The Sun (Ang.): "Hetrik Mouru spečatil impozantný comeback, ktorý posunul Tottenham do finále proti Liverpoolu."

The Telegraph (Ang.): "Lucas Moura sa postaral o ďalší anglický zázrak, hetrikom vystrieľal Tottenhamu postup do finále Ligy majstrov."

Metro (V. Brit.): "Tottenham zavŕšil comeback snov postupom do finále Ligy majstrov. Kľúčom k úspechu bol autor hetriku Lucas Moura, ktorý po treťom góle v nadstavenom čase dohnal svojho trénera Mauricia Pochettina na kolená aj k slzám."

The Guardian (V.Brit.): "Nevídaný comeback Tottenhamu v Amsterdame. Keď bolo po všetkom, siedmi či ôsmi hráči Ajaxu zaborili svoje tváre do trávnika a viac už nechceli nič vidieť ani počuť. Čo im vyviedli ich súperi z Anglicka, je dôkazom krásy aj brutality tohto športu. Áno, futbal raz za čas vie ponúknuť príbeh, ktorý rozvibruje všetky vaše kosti. Hneď dva takéto príbehy v rozpätí dvoch dní, to je svetový unikát. Keď Lucas Moura v nadstavenom čase dovŕšil hetrik, krv v žilách priaznivcov Tottenhamu sa premenila na najakostnejšie červené víno. Premier League už pozvoľna vrcholí, ale jej skutočné finále odohrajú až 1. júna v Madride."

Daily Mail (V. Brit.): "Wonderball! Najprv slzy na trávniku a potom divoké oslavy v šatni. Hráči Tottenhamu po triumfe nad Ajaxom 3:2 v extáze spievali známy hit Wonderwall a oslavovali lákavé anglické finále proti FC Liverpool v Madride."

De Telegraaf (Hol.): "Pre Ajax je ôsmy máj prekliaty. Dramatická a bláznivá sezóna sa pre neho skončila tým najhorším možným spôsobom, gól v nadstavenom čase zmaril finálový sen."

Marca (Šp.): "Ďalší zázrak Pochettinovej silnej ekipy. Madrid uvidí veľké anglické finále. Po úvodných semifinálových zápasoch veril Liverpoolu a Tottenhamu iba málokto."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Bláznivý Tottenham. Gólom z 96. minúty zvíťazil v Amsterdame 3:2 a zahrá si vo finále."

L'Equipe (Fr.): "Tri gólové erupcie Lucasa Mouru. Tottenham prehrával po polčase 0:2 a potreboval skórovať trikrát. Bývalý hráč Paríža St. Germain zobral veci do vlastných rúk a postaral sa o dokonalý obrat."

Kicker (Nem.): "Z 0:2 na 3:2. Tottenham do finále, Ajax na kolenách."

idnes.cz (ČR): "Ajax - Tottenham 2:3, neuveriteľný obrat. Rozhodol hetrik Lucasa Mouru. Po jedenástich rokoch sa vo finále stretnú dva anglické tímy."

iSport.blesk.cz (ČR): "Čo je toto, preboha, za futbalový týždeň? Obrat Spurs nadchol, Mourovi chcú postaviť sochu. To je ten, čo tromi gólmi ukradol Ajaxu finále po 23 rokoch."

Sport-Express (Rus.): "Ajax Amstedam zahral v odvete ako FC Barcelona, preto sú vo finále FC Liverpool a Tottenham. Táto Liga majstrov je lepšia ako všetky thrillery a kasové trháky. Čoho sa ešte dočkáme vo finále?"


Tagy: FC Liverpool Jürgen Klopp Tottenham Hotspur Mauricio Pochettino

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Martin Meissner

DISKUSIA