VIDEO Halepová nechápe, kde sa to v nej berie: Prekvapenie dňa na úkor Cibulkovej premožiteľky

Simona Halepová
Simona Halepová

MADRID - Rumunská tenistka Simona Halepová nasadená ako tretia sa stala prvou semifinalistkou na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 7 021 128 eur, antuka). Bývalá svetová jednotka Halepová zvíťazila vo štvrtkovom štvrťfinále nad nasadenou deviatkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie 7:5, 7:5.

Dvadsaťsedemročná Halepová sa o štyri roky mladšej súperke revenšovala za prehru z úvodu sezóny, kedy jej podľahla v osemfinále podujatia v Sydney. "Je to pre mňa dôležitý turnaj. Neviem, kde sa vo mne ešte berie energia, keďže stále užívam antibiotiká. Vždy som maximálne motivovaná, keď nastúpim na tento úžasný kurt. Fanúšikovia ma vždycky vyburcujú k najlepším výkonom a dodávajú mi množstvo energie," uviedla dvojnásobná miestna šampiónka z rokov 2016 a 2017 Halepová.

O prekvapenie dňa sa postarala Švajčiarka Belinda Bencicová, ktorá v troch setoch vyradila nasadenú jednotku turnaja Naomi Osakovú. Japonskú víťazku tohtoročného Australian Open zdolala v troch setoch 3:6, 6:2, 7:5. Švajčiarka so slovenskými koreňmi sa tak stala druhou semifinalistkou tenisového turnaja v Madride.

Ako tretia sa medzi najlepšie kvarteto predrala Sloane Stephensová. Američanka nasadená ako ôsma zdolala Chorvátku Petru Martičovú 6:4, 6:3.

Dvojhra - štvrťfinále:

Belinda Bencicová (Švaj.) - Naomi Osaková (Jap.-1) 3:6, 6:2, 7:5

Simona Halepová (Rum.-3) - Ashleigh Bartyová (Aus.-9) 7:5, 7:5

Sloane Stephensová (USA-8) - Petra Martičová (Chor.) 6:4, 6:3


Tagy: Simona Halepová WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open Naomi Ósaková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Bernat Armangue; Video: WTA

DISKUSIA