VIDEO Nestarnúci fenomén Federer opäť písal históriu: Bol to nesmierne stresujúci moment

Roger FedererRoger Federer Zdroj: TASR/AP

MADRID - V celej histórii tenisu sú iba dvaja hráči, ktorí majú na konte 1200 a viac kariérnych víťazstiev. Tým druhým sa vo štvrtok stal nestarnúci Švajčiar Roger Federer, ktorý aj vo veku 37 rokov dokazuje, že nepatrí do "starého železa".

Legendárny "Fedex" si v osemfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 Madrid Open v španielskom Madride poradil s Gaelom Monfilsom 6:0, 4:6, 7:6 (3) a práve toto víťazstvo nesie v jeho kariére triumf s poradovým číslom 1200. Viac ich má v rámci tzv. open éry na konte iba Američan Jimmy Connors (1274), ktorého však môže Švajčiar ešte počas kariéry predbehnúť. Práve jubilejné štvrtkové víťazstvo sa podľa Federera vôbec nerodilo ľahko.

"Gael odviedol skvelú prácu. Po tom, čo v prvom sete obdržal 'kanára', nebol vôbec frustrovaný a zrejme za to mohol aj jeho predošlý zápas, v ktorom tiež prehral prvý set vysoko 1:6 a napokon zvíťazil," pochválil po stretnutí svojho súpera Švajčiar podľa webu express.co.uk. V treťom sete sa karta obrátila a Federer prehrával na gemy 0:3 aj 1:4. Za stavu 5:6 musel odvracať dva mečbaly Monfilsa, čo sa mu aj podarilo. "Ten stav naozaj nevyzeral dobre. Bol to nesmierne stresujúci moment, avšak zahral som skvelý tajbrejk, dobre som podával a som šťastný, že nejako sa mi podarilo tento zápas vyhrať," doplnil Federer ku svojmu víťazstvu číslo 1200 na okruhu ATP.

Tridsaťsedemročný rodák z Bazileja bude môcť pridať kariérny 1201. kariérny triumf už v piatkovom dueli štvrťfinále proti Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi. V historických tabuľkách má Federer v počte víťazstiev obrovský náskok na tretie miesto, na ktorom sídli Ivan Lendl s 1068 víťazstvami. Spomedzi aktívnych tenistov sa v top 10 na piatom mieste nachádza Rafael Nadal (936) a na ôsmej priečke sídli Novak Djokovič (853).

Tenisti s najväčším počtom kariérnych víťazstiev na okruhu ATP v tzv. open ére (stav ku 9. máju 2019):