VIDEO Obrovská dráma na Stamford Bridge: Boj o finále Európskej ligy rozhodli až penalty!

Mijat GacinovićMijat Gacinović Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

LONDÝN - Dvojité anglické finále v pohárovej Európe. Tohtosezónna edícia futbalovej Európskej ligy UEFA prinesie v súboji o titul rovnaké národnostné zloženie ako Liga majstrov. Rozhodli o tom štvrtkové odvety semifinále druhej najprestížnejšej pohárovej súťaže na "starom kontinente", po ktorých do záverečného merania síl postúpili hráči anglických tímov Arsenal Londýn a FC Chelsea.

"The Blues" zdolali nemecký Eintracht Frankfurt až v penaltovom rozstrele po triumfe 4:3. V riadnom hracom čase a predĺžení sa duel skončil remízou 1:1 rovnako ako v prvom meraní síl vo Frankfurte. Anglické tímy tak nadviazali na úspech krajanov FC Liverpool a Tottenham Hotspur, ktorí si v utorok, resp. stredu zabezpečili postup do finále Ligy majstrov 2018/2019.

Ruben Loftus-Cheek Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

Hráčov z modrej časti Londýna poslal do vedenia na Stamford Bridge Ruben Loftus-Cheek, keď v 28. min zužitkoval presnú prihrávku do šestnástky od Edena Hazarda a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára súpera. Frankfurt dosiahol zmenu skóre až po zmene strán, keď v súboji 1 na 1 zaznamenal svoj desiaty gól v tohtoročnej edícii EL Srb Luka Jovič. Ďalší gól už v základnej hracej dobe nepadol a keďže v prvom meraní síl v Nemecku sa zrodila tiež remíza 1:1, nasledovalo predĺženie a následne aj penaltový rozstrel. V ňom zvíťazila Chelsea 4:3, pričom víťazný pokutový kop si pripísal Eden Hazard. Smutnými hrdinami Eintrachtu sa stali Martin Hinteregger a Goncalo Paciencia, ktorí nepremenili svoje pokusy.

FC Chelsea (Angl.) - Eintracht Frankfurt (Nem.) 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), na pokutové kopy: 4:3 - prvý zápas 1:1, do finále postúpil FC Chelsea
Góly: 28. Loftus-Cheek - 49. Jovič, rozhodoval: Ovidiu Hategan (Rum.) víťazný pok. kop: E. Hazard Pokutové kopy: Haller - 0:1, Barkley - 1:1, Jovič - 1:2, Azpilicueta - nepremenil, J. de Guzmán - 1:3, Jorginho - 2:3, Hinteregger - nepremenil, D. Luíz - 3:3, Paciencia - nepremenil, E. Hazard - 4:3

Viac o téme: Chelsea Londýn Eintracht Frankfurt