VIDEO Ruská pohodička pri bratislavskej premiére: Moskovskí zabijaci nedali Vikingom žiadnu nádej!

Červená radosť
Červená radosť

BRATISLAVA - Ruskí hokejisti úspešne vstúpili do 83. MS, v úvodnom dueli bratislavskej B-skupiny zdolali v piatok Nórsko 5:2. Favorit rozleptal obranu súpera svojimi kombináciami a predviedol skvele nacvičené presilovky - využil tri zo štyroch početných výhod. Severanom dovolil znížiť až v samom závere za stavu 5:0. Zborná odohrá svoj druhý zápas v skupine v nedeľu 12. mája o 12.15 h proti Rakúsku, Nóri narazia už v sobotu o 20.15 na ďalšieho ašpiranta na medailu Česko.

B-skupina (Bratislava):

Rusko - Nórsko 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 9. Dadonov (Malkin, Kučerov), 15. Anisimov (Grigorenko, Orlov), 29. Kučerov (Sergačov), 30. Dadonov (Malkin, Gusev), 45. Gusev (Kučerov, Chafizullin) - 57. Valkvä Olsen (Reichenberg), 58. Holös (Martinsen). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Reneau (USA) - Kaderli (Švaj.), Lhotský (ČR), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 7698 divákov.

Rusko: Vasilevskij - Zajcev, Orlov, Sergačov, Nesterov, Gavrikov, Chafizullin - Dadonov, Malkin, Grigorenko - Kaprizov, Kuznecov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, Gusev - Plotnikov, Andronov, Kovaľčuk - Barabanov

Nórsko: Haukeland - Holös, Lesund, Espeland, Bonsaksen, Nörstebö, Johannesen, Bull - Thoresen, Olimb, Olden - Valkvä Olsen, Haga, Rosseli Olsen - Martinsen, Lindström, Trettenes - Kristiansen, Forsberg, Röymark - Reichenberg

Rusi sa od úvodu s vervou pustili do súpera, vtipnými kombináciami kúskovali jeho obranu a neustále vpredu hrozili. V 3. minúte ešte nedotiahol individuálnu akciu Andronov a následne Kučerovov teč šťastne zastavila hokejka Haukelanda, no v 9. minúte už využil presilovku Dadonov, ktorý zužitkoval šikovnú "žabičku" Malkina.

Pohodu na ruské hokejky definitívne vniesol gól Anisimova, ktorý v 15. min. zblízka zvýšil na 2:0. V druhej tretine pokračovala hra mačky s myšou. Skvelú "chémiu" ukazovali najmä Malkin s Dadonovom, ktorí neustále motali hlavu nórskym bekom. Zbornej parádne vychádzali presilovky, na 3:0 zvýšil výstavnou strelou Kučerov a následne pridal v početnej výhode svoj druhý gól Dadonov po ďalšej lahodnej prihrávke Malkina.

Nóri pripravenosť favorita veľmi nepreverili, ak im už otvoril okno v defenzíve a dovolil z nebezpečnej pozície vystreliť, zaskvel sa pozorný Vasilevskij. V treťom dejstve pridal piaty gól zbornej Gusev. Rusi v samom závere poľavili a dovolili súperovi skorigovať prehru, Vasilevského obrali o čisté konto Valkvä Olsen a Holös.

hlasy po zápase /TASR/:
Mathis Olimb, útočník Nórska: "Myslím si, že sme odohrali celkom dobrý zápas, držali sme sa nášho systému, hrali sme dobre s pukom. Čelili sme však hráčom svetovej extratriedy. Ak ich pustíte pred bránku, vedia to potrestať. My potrebujeme viac šancí na skórovanie, a to bol zrejme dnes ten hlavný rozdiel. Rusi sú určite jeden z favoritov na zisk titulu. Hra v oslabeniach je jedna z vecí, ktorú si musíme zanalyzovať a vylepšiť, pred našou bránkou musíme súperovi viac znepríjemňovať život a vytláčať ho do horších uhlov."

Jevgenij Malkin, útočník Ruska (v zápase 0+2): "Prvýkrát som hral v útoku s Dadonovom a Grigorenkom a dá sa povedať, že po jednom spoločnom tréningu nám to celkom fungovalo. Od základu nemôžem zmeniť svoju hru, ale ako center sa musím trochu prispôsobiť hre spoluhráčov. Ukázali sme, že máme v útoku kvalitu, Nóri nám umožnili dostávať sa do koncovky. Škoda chýb v závere, že sme Vasilevskému nepomohli udržať nulu. Musíme hrať pozorne až do konca, strata koncentrácie pokazila dojem z nášho výkonu."

Nikita Gusev, autor piateho gólu Ruska: "Na prvý zápas to bolo fajn. V tretej tretine sme si už celkom začínali na ľade rozumieť. Ak to bude takto ďalej pokračovať, môže to byť pre nás najúžasnejší turnaj, na akom som kedy hral."


Tagy: Rusko Nórsko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer; Video: YouTube/IIHF Worlds 2019

DISKUSIA