Momenty, keď odchádza futbal do úzadia: TOTO v športe nechceme vidieť... Uff, vážne obavy!

Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan

LONDÝN - Anglický futbalový klub Arsenal Londýn sa obáva o bezpečnosť svojho arménskeho stredopoliara Henricha Mchitarjana vo finále Európskej ligy. Duel sa uskutoční 29. mája v azerbajdžanskej metropole Baku. Arménsko a Azerbajdžan vedú dlhodobý spor o Náhorný Karabach.

"Žiadame UEFA o to, aby zabezpečila maximálnu bezpečnosť pre Mchitarjana. Doposiaľ sme žiadne garancie nedostali," uviedol podľa agentúry DPA hovorca londýnskeho klubu. V prípade, že nebude bezpečnosť pre arménskeho futbalistu garantovaná, hrozí, že do Baku na finálový duel nebude cestovať. Arsenal sa v boji o triumf v pohárovej súťaží číslo dva stretne s ďalším londýnskym klubom Chelsea. 

Na obavy Arsenalu reagovalo Ministerstvo zahraničných vecí Azerbajdžanu, ktoré londýnsky klub ubezpečilo, že Mchitarjan môže do Baku pricestovať. "Organizujeme množstvo športových podujatí, ktorých súčasťou sú aj reprezentanti Arménska. Šport a politika sú oddelené," uviedla hovorkyňa ministerstva Lejla Abdullajevová. Mchitarjan počas skupinovej fázy necestoval s Arsenalom na zápas do Azerbajdžanu. Náhorný Karabach je medzinárodne neuznaný de facto štát v juhozápadnom Azerbajdžane, z ktorého 150.000 obyvateľov je približne 95 % Arménov. 


Tagy: Arsenal Londýn Henrikh Mkhitaryan

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA