VIDEO Česko vykročilo za zlatým snom: Hlasy po veľkom triumfe nad majstrami sveta

Mario Kempe v súboji s Jakubom Vránom
Mario Kempe v súboji s Jakubom Vránom

BRATISLAVA - Českí hokejisti si vo svojom úvodnom zápase v bratislavskej B-skupine MS pripísali cenné tri body, keď v piatok triumfovali nad dvojnásobnými obhajcami titulu Švédmi 5:2. Zverenci trénera Miloša Říhu strhli víťazstvo na svoju stranu v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. V mimoriadne vyhrotenom šlágri sa ukázal byť kľúčovým gól Michaela Frolíka zo 41. minúty za stavu 2:2, ktorí uznali arbitri až po porade s videorozhodcom. Vydarený debut v reprezentačnom A-tíme zažil krídelník Washingtonu Jakub Vrána, ktorý strelil dva góly. Hlasy po zápase:

Hlasy po zápase /zdroj: TASR, IIHF/:


Jan Kovář (autor piateho gólu ČR): "Mali sme lepší vstup do zápasu. Veľmi nám pomohla atmosféra v zaplnenej hale, diváci neustále skandovali, naši fanúšikovia tých švédskych prekričali, to nás dostalo do varu. Cítili sme sa tu ako doma. V druhej tretine sme ťahali za kratší koniec, našťastie sa nám v nej podarilo vyrovnať. Psychicky nám veľmi pomohol gól na začiatku tretej tretiny. Také vyhrotené súboje vyhľadávam, mám rád, keď sa trochu dostanem do zápasu, baví ma to, je to moja hra. Pomáhali sme si, bol to dobrý tímový výkon, verím, že v tom budeme pokračovať."

Jakub Vrána (strelec dvoch gólov ČR): "Nervozita spadla hneď pri prvom striedaní. Mali sme za nami fanúšikov, takže to bolo parádne. Dodávajú nám energiu, veľmi nám to pomáha. Pri druhom góle mi krásne prihral Filip Hronek a ja som sa snažil čo najlepšie zakončiť."​

Elias Pettersson (útočník Švédska): "Malé chybičky nás stali celý zápas. Rozhodol tretí diskutabilný gól, keď český hráč spadol na nášho brankára, ukázal sa byť víťazný. Nie som tu ale na to, aby som komentoval výroky rozhodcov. Čakal som taký vyhrotený duel, hralo sa intenzívne, jeden hit vyvolal ďalší, ale mňa také zápasy bavia. Atmosféra v hale bola úžasná, českí fanúšikovia vytvorili riadny hluk."

William Nylander (útočník Švédska): "Pri treťom góle to bolo diskutabilné, český hráč ležal v bránkovisku, neviem, či mal platiť. Bol to pre nás ťažký moment. Zápas bol vypätý, no tvrdé hity sú súčasťou hokeja. K rozhodcom sa nebudem vyjadrovať, snažia sa robiť svoju prácu najlepšie, ako vedia."


Tagy: Česko Švédsko Jan Kovář William Nylander Elias Petterson

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Michal Svítok; Video: YouTube/IIHF Worlds 2019

DISKUSIA