Najskúsenejší slovenský hokejista to povedal jednoducho: Musíme hrať takto každý zápas!

Hokejista Ladislav Nagy (vľavo) a Američan Clayton Keller v súbojiHokejista Ladislav Nagy (vľavo) a Američan Clayton Keller v súboji Zdroj: TASR/Martin Baumann

KOŠICE - Slovenskí hokejisti začali domáce majstrovstvá sveta víťazne. V prvom vystúpení v rámci košickej A-skupiny zdolali favorizovaný tím Spojených štátov amerických 4:1. Pred vypredanou halou úspešne vzdorovali hviezdam zámorskej NHL a vďaka gólom Matúša Sukeľa, Erika Černáka, Tomáša Tatara a Michala Krištofa si pripísali do tabuľky prvé tri body. Už v sobotu od 20.15 h ich však čaká ďalší súper, v Steel aréne vyzvú Fínov, ktorí v prvom zápase turnaja pokorili Kanaďanov 3:1.

Najskúsenejší hokejista v slovenskom tíme Ladislav Nagy zažil tri týždne pred oslavou štyridsiatky premiéru na "rodnom" košickom ľade v rámci majstrovstiev sveta. "Vynikajúce publikum nás hnalo šesťdesiat minút a my sme makali počas celého zápasu. Vidíte, s každým sa dá hrať, keď tam necháme všetko. V prvej tretine sme mali trošku rešpekt, Američania majú vynikajúce mužstvo. V druhom dejstve sme však na nich vyleteli a mali sme veľa šancí. Musíme hrať takto každý zápas a výsledky prídu," povedal 39-ročný krídelník.

Nagy zažil s národným tímom časy najväčších úspechov. V zbierke má zlato z Göteborgu 2002 aj bronz z Helsínk 2003. Preto bude jeho úlohou, aby v kabíne skrotil prípadnú eufóriu. "Je to len začiatok turnaja, potrebujeme sa pripraviť aj na nasledujúcich súperov. Najbližšie nastúpime proti Fínom, čo bude opäť náročný protivník. Sú na tom dobre korčuliarsky, takže nás čaká ťažký a dôležitý zápas. Triumf nad USA je však dôležitý pre psychiku. Ak by sme prehrali, boli sme psychicky dole, ale teraz si budeme veriť," hovoril.

Viac o téme: Ladislav Nagy Slovensko USA MS v hokeji 2019