VIDEO Pravý hokejový ošiaľ musí počkať: V Košiciach boli proti tieto dve veci

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KOŠICE - Konečne to všetko vypuklo! Hokejový šampionát je druhýkrát na Slovensku. Očakával sa enormný záujem fanúšikov, a ten aj prišiel. Škoda len, že v prvý hrací deň bol proti osud a do istej miery aj organizátor. Dúfajme, že tá pravá hokejová atmosféra po výhre 4:1 nad výberom USA ešte len príde.

Program mal byť jasný. Pred zápasom sa obliecť do dresu, zobrať vlajky a šály a ísť do ulíc mesta či fanzóny. Hneď prvú prekážku vystavilo počasie. Otravný dážď výrazne znížil počet fanúšikov. Hoci vo fanzóne bolo mnoho miesta a lavíc na sedenie, nikto nebude sedieť na mokrých laviciach a krytých plôch je málo. 

Niektorí však ani len nevedeli, kam majú ísť. V uliciach bolo neraz počuť otázky, kde to tá fanzóna vlastne je. Ak tam fanúšikovia aj trafili, čakala ich prísna bezpečnostná kontrola. Každého jedného fanúšika prezerali ako na letisku. Všetko kovové do misky a ideme šacovať. Keď ľudia videli, aké rady sa tvoria, neraz to vzdali. Aj preto v prvý hrací deň bola košická fanzóna poloprázdna a chýbal jej náboj.


Tagy: Slovensko

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Martin Bublavý

DISKUSIA