Ruku na srdce, dámy a páni: Verili ste v slovenský zázrak na úvod? Ak nie, nehanbite sa za to

Slovenský hokejista Matúš Sukeľ (druhý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu
Slovenský hokejista Matúš Sukeľ (druhý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení úvodného gólu

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase A-skupiny domácich majstrovstiev sveta nad favorizovanými hráčmi USA 4:1. Výborným výkonom zatienili hviezdy súpera a po góloch Matúša Sukeľa, Erika Černáka, Tomáša Tatara a Michala Krištofa si zaslúžene pripísali prvé tri body na šampionáte.

Výsledok, aký čakal iba ten najväčší optimista. O predvedenej hre nehovoriac. Toto nebolo žiadne náhodné víťazstvo z kategórie šťastných. Slováci otvorili skóre, no Američania dokázali vyrovnať. V prvej tretine potom zámorské hviezdy prebrali iniciatívu, mali šance, ale Ramsayho tím to nezlomilo - bojoval a za stavu 1:1 sa neuspokojil s nálepkou outsidera. Pretože tak mnohí označovali výber pod vedením kapitána Andreja Sekeru. Nemožno sa tomu až tak čudovať. Lenže...

Od druhej tretiny nám chlapci ukázali, čo znamená hrať v národnom drese. Perfektný výkon, skvelé akcie, dominancia, Rybár, ktorý zavrel bránu tak, ako sme boli na to zvyknutý od dvoch Jánov - Lašáka a Laca. Hviezdy NHL nechápali. A nechápali sme ani pred televíznymi obrazovkami či v hľadisku. Našli ste nejaký rozdiel medzi americkými hráčmi z najlepšej ligy sveta v porovnaní s našimi, ktorí pôsobia v Európe a dokonca v slovenskej lige?

Klobúk dole pred celým tímom, pred lídrami z NHL, ktorí náš tím ťahali za senzačným vstupom do šampionátu a pred každým jedným hráčom, či už hral v prvej alebo štvrtej formácii. Pretože celé Slovensko nebolo už poriadne dlho tak hrdé na svoj tím, ako práve včera. A to slovenský hokej a slovenský fanúšik potreboval. Injekciu, že sme stále hokejová krajina!

Ak ste našim pred zápasom aspoň v kútiku duše tajne verili, ale napriek tomu favorizovali na triumf Američanov, nehanbite sa za to. Veď ste v tom neboli sám a nikto vám nemôže nič vyčítať. Ale nevracajme sa radšej do minulosti a zabudnime na posledné šampionáty. Žime v prítomnosti. Dnes ideme na Fínov - a hokejová horúčka už po prvom zápase trhá teplomer. Nech bože dá, aby sa to podarilo znovu. Lebo tento tím ukázal, že my na to máme. Aby sme sa po piatich rokoch konečne dostali aspoň do štvrťfinále.


Tagy: Slovensko USA MS v hokeji 2019

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA