Slováci si na veľké oslavy musia počkať: Pivo sme mali zakázané, ale ak porazíme Fínov...

Libor Hudáček
Libor Hudáček

KOŠICE - Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou úvodné vystúpenie na domácich MS. Aj keď na papieri Slováci neboli favoriti, dokázali zvíťaziť 4:1. Podarilo sa im to aj bez kvalitného centra Libora Hudáčka, ktorému neumožnil štart zdravotný stav.

Hudáček síce absolvoval sobotný ranný tréning, no na plnú záťaž to ešte stále nevyzerá. Reálny je však jeho štart v treťom zápase. "Po dohode s lekárom ešte nenastúpim. Vedel by som odohrať možno tak jednu tretinu a potom by som bol mimo. Radšej počkám, kým budem na 100% v poriadku. Mohlo by sa stať, že by som sa opätovne zranil, svaly by to nemuseli vydržať. Štart je načasovaný na tretí zápas," povedal. 

Po víťazstve v prvom zápase je nálada v slovenskej kabíne výborná, no aj samotní hráči si uvedomujú, že sú ešte iba na začiatku cesty. Na veľké oslavy zatiaľ priestor nebol. "Dali sme si na hoteli večeru, ale tréner nám nedovolil ani pivo. Ak by sme porazili Fínov, aspoň jedno by nám mohol dovoliť (smiech). Včera sme urobili prvý krok, ale treba urobiť aj druhý, takže nebol čas na oslavu," povedal Hudáček Športkám.


Tagy: Libor Hudáček Slovensko Fínsko MS v hokeji 2019

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA