VIDEO Obrovské trápenie Nemcov proti outsiderovi: Veľká Británia siahala na prekvapenie

Na snímke uprostred brankár Ben Bowns (Veľká Británia) inkasuje prvý gól od Nemcov Na snímke uprostred brankár Ben Bowns (Veľká Británia) inkasuje prvý gól od Nemcov Zdroj: TASR – František Iván

KOŠICE - Hokejisti Nemecka zvíťazili v zápase A-skupiny MS v Košiciach nad Veľkou Britániou 3:1. Nováčik hral s favoritom dlho vyrovnanú partiu, Nemci rozhodli o svojom triumfe až v záverečnej desaťminútovke.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v nedeľu 12. mája o 16.15 h proti Dánsku, Briti si v ten istý od 20.15 h zmerajú sily s Kanadou.

Nemecko - Veľká Británia 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 40. Seider (Seidenberg), 51. Ehliz (Plachta), 53. Draisaitl (Plachta, Eisenschmid) - 44. Hammond. Rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Malmqvist (Švéd.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6866 divákov.

Nemecko: Niederberger - Holzer, N. Müller, Seider, Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul - Plachta, Draisaitl, Eisenschmid - Tiffels, Kahun, Mauer - Ehliz, Hager, Pföderl - Fauser, Bergmann, Noebels

V. Británia: Bowns - D. Phillips, O'Connor, Lee, Richardson, Ehrhardt, Mosey, Billingsley, Swindlehurst - Betteridge, Perlini, Farmer - Dowd, Hammond, Lake - J. Phillips, Lachowicz, Davies - Shields, Myers, Kirk

Prvú šancu v zápase mali Briti, keď z pravej strany nebezpečne strieľal Davies. Nemci odpovedali po kombinačnej akcii, na jej konci bol Ehliz, ale v dorážke neuspel. Favorit z Nemecka sa postupne rozbiehal, ale súvislejší tlak si nedokázal vytvoriť. Jeho ďalšiu šancu mal Mauer, ale Bowns skvele zasiahol betónom. Nováčik mal potom v polovici 1. tretiny príležitosť prvej presilovky, ale skóre zostalo nezmenené.

V druhej tretine bola aktivita Nemcov ešte o niečo výraznejšia, ale Briti hrozili z brejkov. Výbornú šancu na otvorenie skóre mal opäť Ehliz, ktorý sám pred brankárom nenamieril presne, vzápätí po rýchlom prečíslení mieril vysoko nad Kirk. V polovici zápasu sa do protiútoku dostali aj Nemci, Eisenschmid však brankára neprekonal a rovnako dopadol neskôr aj Tiffels. Ešte väčšiu šancu mal Pföderl, ale v nájazde neuspel ani na dvakrát. V 39. minúte však Moritz Seider prepálil Bownsa a Nemci viedli 1:0.

V tretej tretine však využil chybu obrany Mike Hammond a vyrovnal na 1:1. Bownsa potom pri snahe Nemcov o druhý gól zachránila pravá žrď, v 51. minúte však už nestačil na dorážku Yasina Ehliza, ktorý rozhodol o triumfe zverencov Toniho Söderholma. Definitívnu poistku pridal o dve minúty neskôr Leon Draisaitl.

Korbinian Holzer, obranca Nemecka: "Pre nás to boli veľmi dôležité tri body, najmä pre sebavedomie. Proti Dánom to bude ešte náročnejšie."

Ben Bowns, brankár V. Británie: "Nemyslím si, že sme odohrali zlý zápas, len v niektorých momentoch sme urobili zopár zlých rozhodnutí. Prevládajú však pozitíva, ukázali sme, že môžeme súperiť na tejto úrovni. Verím, že sa udržíme."

Viac o téme: Nemecko Veľká Británia MS v hokeji 2019