VIDEO Prvé finále sa zmenilo na malú exhibíciu: Inter totálne rozdrvil Prievidzu

Na snímke zľava Delvon Johnson (BC Prievidza), Michal Baťka (BK Inter Bratislava) pri úvodnom rozskoku
Na snímke zľava Delvon Johnson (BC Prievidza), Michal Baťka (BK Inter Bratislava) pri úvodnom rozskoku

BRATISLAVA - Basketbalisti Interu Bratislava víťazstvom vstúpili do finále play-off najvyššej slovenskej súťaže mužov, keď v sobotňajšom prvom dueli využili výhodu domáceho prostredia a na Pasienkoch deklasovali BC Prievidza 87:54 (50:27), na čom mal najväčší podiel 17 bodový Arik Smith.

Druhý finálový duel Slovenskej basketbalovej ligy je na programe v stredu 15. mája od 18.00 h v Prievidzi.

BK Inter Bratislava - BC Prievidza 87:54 (20:16, 30:11, 23:11, 14:16) - stav série 1:0
Najviac bodov: Smith 17, Bulatovič a Perkovič po 11 - Glasgow 12, Stacy Davis 11, Bakič 8

Aramis Naglič, tréner Interu: "Na začiatku sme sa trochu hľadali. Prievidza hrala dobre. Hľadali sme rytmus. Výsledok nie je dôležitý, podstatné je, že je 1:0 a ideme sa pripravovať na ďalší zápas. Škoda, že sa zranil Barač, uvidíme, čo je s ním. Myslím si, že v budúcom zápase určite nebude hrať. Bude to pre nás trochu ťažšie, keďže je dôležitý hráč. Ideme analyzovať stretnutie a pripravovať sa ďalej."

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Pekný zápas, na palubovke bolo možné vidieť mnoho Slovákov. Myslím si, že to bolo hladké víťazstvo pre Inter. Celú sezónu dominuje, dokonca aj v play off. Pravdepodobne to bude pokračovať aj naďalej."

Goran Bulatovič, hráč Interu: "Hlavné je, že sme zvíťazili v prvom zápase. Prievidza je veľmi kvalitné mužstvo, výsledok na konci neukazuje nič. Podľa mňa sme využili našu širšiu rotáciu, tlačili sme na nich. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas, ten bude určite iný ako tento."

Ján Zorvan, hráč Prievidze: "Zo začiatku sme sa ešte držali, v druhej štvrtine však začal súper viac doskakovať a viac na nás pritlačil. Mali sme veľa zbytočných strát. V tretej štvrtine sme sa skúsili ešte vrátiť do zápasu, ale nevyšlo to. Vo štvrtej časti sa už zápas len dohrával."


Tagy: BC Prievidza BK Inter Bratislava

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Pavol Zachar; Video: Huste.tv

DISKUSIA