Rozhodca nevylučoval a vtedy dali Fíni gól: Ale nemáme sa za čo hanbiť! Hlasy po prehre

Smutní slovenskí hokejisti po prehre s Fínskom
Smutní slovenskí hokejisti po prehre s Fínskom

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v sobotu vo svojom druhom zápase A-skupiny domácich majstrovstiev sveta v Košiciach s Fínskom 2:4. Vyrovnanú partiu rozhodol v prospech "Suomi" hetrikom mladík Kaapo Kakko. Ohlasy po zápase:

Craig Ramsay (tréner SR): "Ako sme očakávali, Fíni hrali rýchlo, dôrazne a naplno. Majú nádhernú prácu s hokejkami, neustále atakovali puk. Nám trvalo takmer jeden a pol tretiny, aby sme sa dostali do tempa. Myslím si, že keď sa nám to podarilo, hrali sme už veľmi dobre. Na konci druhej tretiny sme dokázali vyrovnať a v tretej sme si vytvorili naozaj dobré šance. Som na chalanov hrdý, ukázali sme, že môžeme hrať s každým."

Erik Černák (obranca, vyhlásený za najlepšieho hráča SR): "Fíni hrali kvalitný hokej, rozumeli si na ľade. Bolo vidieť, že sú zvyknutí na väčšie klzisko. Hrali jednoducho, nevymýšľali, no na to sa my nemôžeme vyhovárať."

Christián Jaroš (obranca SR): "Myslím si, že sme hrali dobrý hokej. Chceli sme vyhrať a hoci sa nám to nepodarilo, tak bolo v našej hre veľa pozitív, ktoré si môžeme vziať do ďalších zápasov."

Martin Fehérváry (obranca SR): "Po dvoch zápasoch máme tri body, čo je určite lepšie ako nula, no aj dnes sme chceli vyhrať. Podali sme dobrý výkon, škoda, že sme to nedotiahli do úspešnejšieho konca."

Ladislav Nagy (útočník SR): "Fíni boli trochu lepší korčuliarsky v prvej tretine, potom sme vyrovnali hru. Škoda toho tretieho gólu, mysleli sme si , že tam bol faul, a prestali sme hrať. Škoda, že sme neskôr nevyrovnali z presilovky. Bol to vyrovnaný zápas. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Boli sme dnes k tomu blízko, ešte raz škoda.... Musíme sa poučiť, ideme ďalej. Kanada je Kanada. Musíme sa dobre pripraviť a trochu lepšie začať. Dnes nám zo začiatku trochu nešli nohy."

Ján Lašák (asistent trénera SR): "Sme veľmi sklamaní, dostali sme tretí gól a to nakoniec rozhodlo, Bol to nešťastný moment, krátko predtým sme mohli dať tretí gól my. Naše mužstvo aj dnes ´makalo´, šliapalo, všetci sú odhodlaní, bojujú. To je pre nás najväčšie plus, že všetci bojujú pre tento mančaft. Ďaloga skončil v nemocnici, Černáka zašívali a vrátil sa do zápasu. Kanada je ešte veľmi ďaleko. Keď sa nám podarí uhrať nejaké body, budeme radi, Dnes nám ušli pomedzi prsty."

Marek Čiliak (brankár SR): "Škoda posledného inkasovaného gólu, aj bod by sme dnes hrali. Taký je hokej, ideme ďalej. Každému gólu sa dá predísť, musíme sa z toho poučiť, rozobrať si to. Náš výkon bol súper, bod sme si zaslúžili. Diváci nás neskutočne ženú dopredu. Nehráme pod stresom, užívame si to, hráme dobre."

Matúš Sukeľ (útočník SR): "V druhej tretine sa nám tesne pred koncom podarilo vyrovnať a na našu stranu sa naklonilo ´momentum´, ale v tretej časti sme to nevyužili a inkasovali. Po dnešku mám voľno, dosť nám to pomôže. Súboje proti Američanom aj Fínom boli náročné na korčuľovanie. Teraz musíme čo najlepšie zregenerovať a pripraviť sa na pondelok. Po dvoch dueloch máme na svojom konte máme tri body, čo síce nie je zlé, ale myslím si, že dnes sme si aspoň remízu zaslúžili. S tým nemôžeme byť spokojní.“

Martin Marinčin (obranca SR, strelec gólu): "Čo rozhodlo? Rozhodca nám neuznal oslabenie, vtedy dali Fíni gól na 3:2.. Nemáme sa za čo hanbiť, hrali sme super hokej. Fíni sú kvalitný súper, po iné roky by sme možno od nich dostali šestku. Diváci nás hnali, bol to veľmi dobrý zápas. Pri mojom góle som si bol istý, že to bude gól, ale zároveň som sa v duchu modlil, aby ho rozhodca uznal."

Michal Krištof (útočník SR): "Myslím si, že sme hrali dobre. Viedli sme 1:0, potom sme dostali gól po hlúpom faule. Súper dal viac gólov ako my, ale nemáme sa za čo hanbiť."

Tomáš Tatar (útočník SR): "Dostali sme gól, ale myslím si, že sa predtým nezapískalo zakázané uvoľnenie. Ale netreba sa vyhovárať. Dokázali sme fanúšikom, že vieme bojovať za Slovensko. Nemáme sa za čo hanbiť, odohrali sme dva výborné zápasy proti favoritom."


Tagy: Slovensko Fínsko MS v hokeji 2019

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA