Riaditeľ legendárneho miesta dvíha varovný prst: Tento šport môže úplne vykrvácať!

Hockenheimring v Nemecku
Hockenheimring v Nemecku

HOCKENHEIM – Organizátori Veľkej ceny Nemecka F1 na okruhu Hockenheimring informovali, že jej ďalšia budúcnosť je ohrozená. Dôvodom sú finančné problémy. Vo svojom vyhlásení tiež vyzvali kompetentných, aby nenechali tento šport vykrvácať tým, že dopustia, aby z programu vypadli slávne okruhy.

“Ak je členský poplatok rozhodujúcim faktorom, situácia pre nás vyzerá veľmi zle. V takomto prípade je našou jedinou šancou zrušenie niektorej z veľkých cien, či potreba vlastníkov pridať do programu Veľkú cenu Nemecka,“ povedal výkonný riaditeľ Hockenheimringu Georg Seiler. 

Tohtoročnú VC Nemecka zachránil na poslednú chvíľu Mercedes, ktorý sa stal hlavným sponzorom pretekov po tom, ako vlastníci okruhu nedostali žiadnu finančnú podporu od regiónu ani zo štátu. V podobnej situácii sa nachádzajú aj vlastníci ďalších legendárnych okruhov v Barcelone, či v Silverstone.

“Ak sa zníži počet klasických pretekov, či dokonca úplne zmiznú z programu, môže tento šport vykrvácať. Verím, že nie je cieľom vlastníkov, aby sa jazdilo pred prázdnymi tribúnami,“ varoval Seiler. VC Nemecka je na programe 28. júla 2019.


Tagy: Veľká cena Nemecka Hockenheimring

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA