Záchranárske práce vo Fortuna lige sú pre nich už pasé: Zrejme to bol najhorší výkon, odkedy som tu

Na snímke vľavo hráč Senice Jakub Krč a hráč Trnavy Kire Markoski
Na snímke vľavo hráč Senice Jakub Krč a hráč Trnavy Kire Markoski

SENICA - Futbalistom FK Senica spadol obrovský kameň zo srdca. Klub zo Záhoria si šiestimi výhrami po sebe zaistil účasť v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige aj pre ročník 2019/2020. Definitívu tohto úspechu spečatili v 8. kole nadstavbovej časti v skupine o udržanie, keď v sobotu vyhrali na ihrisku FC Nitra 3:2. Zverenci portugalského trénera Ricarda Chéua majú aktuálne na konte 34 bodov a za žiadnych okolností už nemôžu zostúpiť do nižšej súťaže.

"Vyhrali sme šesť zápasov po sebe. Boli sme pod obrovským tlakom, pracovali sme tvrdo a zaslúžili sme si to. Milujem tento kolektív, sme šťastní, čo sa nám podarilo dosiahnuť pre tento tím," priznal po spomenutom stretnutí jeden z najaktívnejších hráčov Senice Sofian El Moudane podľa klubového webu. Senica si paradoxne vybojovala záchranu v zápase, v ktorom nepodala dobrý výkon, čo zdôraznil aj samotný lodivod klubu.

"Nebol to náš najlepší zápas, zrejme išlo o najhorší výkon, odkedy som tu," zhodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii Chéu, ktorým lomcovali emócie a dojatie po splnení danej méty. "Záchranu v lige chcem venovať hráčom a ich rodinám, 85 % našich futbalistov je mimo svojej krajiny bez rodiny, podobne ako aj ja. Je to náročné. Takisto chcem záchranu venovať svojej rodine a otcovi, o ktorého som prišiel minulý rok," zneli slová vďaky od Chéua.

Víťazný gól zápasu, ktorý spečatil definitívu záchrany, strelil trinásť minút pred koncom Eric Ramírez, keď druhýkrát v stretnutí utiekol obrane domácich a premenil samostatný nájazd na bránku. "V prvom rade by som chcel poďakovať Bohu - za tri body a moje dva góly. Som veľmi šťastný, pretože sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ dve kolá pred koncom ligy. Chcel by som poďakovať každému v tejto skupine za dôveru. Bolo mi potešením pomôcť tomuto tímu pri záchrane vo Fortuna lige," zhodnotil spokojný Ramírez.

Situácia v skupine o záchranu zostáva naďalej zamotaná. Definitívu zotrvania v najvyššej domácej súťaži majú okrem Senice aj FC Nitra a FC Spartak Trnava. Všetky tri kluby majú na konte 34 bodov. Na poslednom mieste súťaže sa dve kolá pred koncom tohto súťažného ročníka nachádza FK Železiarne Podbrezová s 26 bodmi a 5-bodovým mankom na priečky zaručujúce záchranu. Predposledný AS Trenčín, ktorý okupuje barážové predposledné miesto, má na konte iba o bod viac. Práve tieto dva tímy si zmerajú sily v Myjave v rámci 9. kola nadstavby a "železiari" v prípade prehry definitívne zostúpia do II. ligy. Blízko k záchrane je FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ktorý sídli na 10. mieste s 31 bodmi.


Tagy: Spartak Trnava FK Senica FC Nitra Ricardo Chéu Sofian El Moudane Eric Ramírez

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA