Historický moment pre český šport: Premiérový titul zavŕšený výpraskom veľmoci

Pre mladých Čechov to bol druhý triumf nad tímom "Troch koruniek" počas týchto MS, v skupine ich zdolali 5:1
Pre mladých Čechov to bol druhý triumf nad tímom "Troch koruniek" počas týchto MS, v skupine ich zdolali 5:1

HALIFAX - Mladí reprezentanti SR podľahli hráčom Lotyšska tesne 5:6 a obsadili konečné 6. miesto na majstrovstvách sveta florbalistov do 19 rokov v kanadskom Halifaxe (8. - 12. mája).

Slovákom nevyšiel úvod do stretnutia, keď už v 5. min prehrávali 0:3. V záverečnej päťminútovke tretej tretiny sa reprezentanti SR strelecky presadili dvakrát, ale na vyrovnanie to nestačilo. Slovenský útočník Roman Faith, ktorý strelil dva góly, sa dostal aj do ideálneho tímu šampionátu. Na MS dosiahol dovedna osem gólov a bol najlepším strelcom Slovenska.

"Zaspali sme úvod, v ktorom boli Lotyši oveľa viac aktívni a dostali sme z toho tri góly. Povedali sme si nejaké veci a zápas sa stal viac vyrovnaným. Žiaľ, nepodarilo sa nám dotiahnuť tento súboj do predĺženia. S takýmito súpermi je rozdiel troch gólov už dosť veľký. Lotyši mali asi najlepší tím, aký som za posledné šampionáty videl. O to viac sme sa mali koncentrovať na zápas od začiatku," zhodnotil pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner Slovenska Marek Onderko.

Historické zlato si vybojovali reprezentanti Česka, ktorí zdolali vo finále Švédov suverénne 8:2. Pre mladých Čechov to bol druhý triumf nad tímom "Troch koruniek" počas týchto MS, v skupine ich zdolali 5:1.

"Za titulom stojí neuveriteľná práca chlapcov a výborná práca môjho realizačného tímu. Všetci vedeli, čo sa od nich očakáva a každý k tomu pridal aj niečo navyše. Boli výborne rozdelené úlohy v celom tíme, ako medzi hráčmi, tak aj medzi členmi realizačného tímu," povedal pre Český florbal hlavný kouč nových svetových šampiónov Jiří Jakoubek.

o 5. miesto:
Lotyšsko - Slovensko 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)
Góly SR: 18. Virga, 36. a 43. R. Faith, 56. Jančo, 60. Hatala

finále:
Česko - Švédsko 8:2 (0:0, 3:0, 5:2)


Tagy: Slovensko Česko Švédsko Lotyšsko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
ceskyflorbal.cz

DISKUSIA