Slovenky spoznali svoje súperky v prvom kole hlavnej súťaže EMPIRE Slovak Open 2019

Jana Čepelová
Jana Čepelová

TRNAVA - V utorok 14. mája 2019 odštartuje v Trnave prvé kolo dvojhry najväčšieho ženského tenisového turnaja na Slovensku. V úvodnom kole EMPIRE Slovak Open si zahrajú Rebecca Šramková, Jana Čepelová, Lenka Stará i Tereza Mihalíková, ktoré spoznali v pondelok poobede svoje súperky.

Hlavnú súťaž dvojhry i štvorhry žrebovala spolu so supervisorom ITF Lászlóm Nyíröm aj dvojnásobná finalistka EMPIRE Slovak Open Veronica Cepedeová-Roygová z Paraguaja.

Slovenkám napokon vyžrebovala nasledujúce protihráčky: Rebecce Šramkovej Poľku Magdalenu Frechovú, (vzájomná zápasová bilancia 1:0 pre Poľku) a Jane Čepelovej Chorvátku Terezu Mrdezaovú (bilancia 2:0 pre Slovenku).

Tereza Mihalíková narazí v Trnave na Maďarku Annu Bondarovú, s ktorou nikdy predtým nehrala takisto ako Lenka Stará zažije prvokolovú premiéru v súboji s Maďarkou Timeou Babosovou.

Všetky Slovenky odohrajú prvé dvojhry v stredu 15. mája.

V utorok začína hlavná súťaž

V utorok od 10:00 uvidia tenisoví fanúšikovia okrem zápasov finále kvalifikácie, do ktorej postúpila aj Slovenka Barbora Matúšová, aj zápasy 1. kola hlavnej súťaže. Nie pred 13:00 si na centri zmerajú sily prvá nasadená Ruska Jevgenija Rodinová a Belgičanka Greet Minnenová. Na kurte číslo 13 nastúpia proti sebe bývalá svetové štrnástka Šuaj Pengová z Číny a Nemka Antonia Lottnerová.


Tagy: EMPIRE Slovak Open

Zdroj:
športky
Foto:
EMPIRE Tennis Academy

DISKUSIA