VIDEO Obrovská erupcia radosti, lenže... ANKETA Čo hovoríte na neuznaný Tatarov gól?

Na snímke neuznaný gól na 5:4, vľavo strelec Tomáš Tatar, vpravo Richard Pánik (obaja Slovensko) a dole brankár Matt Murray a vpravo Troy Stecher (obaja Kanada) Na snímke neuznaný gól na 5:4, vľavo strelec Tomáš Tatar, vpravo Richard Pánik (obaja Slovensko) a dole brankár Matt Murray a vpravo Troy Stecher (obaja Kanada) Zdroj: TASR – Martin Baumann

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom treťom zápase A-skupiny domácich majstrovstiev sveta v Košiciach s Kanadou 5:6. Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú v priebežnej tabuľke 3 body a patrí im 5. priečka.

Slovenskí reprezentanti otvorili skóre stretnutia v 8. minúte, keď po obliehaní kanadskej bránky dorazil puk do siete Matúš Sukeľ. O 64 sekúnd neskôr prišiel ďalší presný zásah slovenského tímu, po úspešne zrealizovanom brejku sa presadil Adam Liška.

"Javorové listy" však do prestávky vyrovnali rovnako dvoma gólmi v krátkom časovom slede. V 17. minúte zakončil rýchly protiútok Anthony Mantha a následne využil presilovku obranca Shea Theodore. V úvode druhého dejstva skóroval so šťastím Ladislav Nagy a v 26. minúte sa k nemu pridal druhým gólom v zápase Liška.

Kanaďania opäť rýchlo zareagovali a v priebehu necelých dvoch minút vyrovnali Jonathan Marchessault a Anthony Cirelli. Lenže v 33. minúte mohlo byť všetko inak, ale arbitri neuznali po debate s videorozhodcom gól Tomáša Tatara pre kontakt Richarda Pánika s brankárom a do šatní napokon odchádzali šťastnejší kanadskí hráči, ktorí sa radovali aj na konci zápasu.