VIDEO St. Louis vyrovnalo stav finále: V 30 rokoch prvý play-off gól a hneď ten víťazný

Hokejista St. Louis Blues Robert Bortuzzo (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluHokejista St. Louis Blues Robert Bortuzzo (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Ben Margot

SAN JOSÉ - Hokejisti St. Louis zvíťazili na ľade San Jose 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1 vo finále play-off Západnej konferencie NHL. Séria sa presúva do St. Louis, tretí zápas príde na rad v stredu 15. mája.

Hostia zo St. Louis viedli po góloch Jadena Schwartza a Vincea Dunna v 25. min 2:0. Potom začal úradovať domáci kanonier Logan Couture a v rozpätí dvoch minút svojím jedenástym a dvanástym gólom v play-off vyrovnal na 2:2.

Hráči St. Louis išli opätovne do vedenia v 37. min Robertom Bortuzzom. Tridsaťročný obranca strelil vôbec prvý gól vo vyraďovacej časti NHL v kariére. Na konečných 4:2 z pohľadu hostí pečatil Oskar Sundqvist tri minúty pred koncom tretej tretiny, ked vyťažil so skvelej prihrávky Alexandra Steena. Brankár Blues Jordan Binnington zneškodil 24 z 26 pokusov, ktoré na neho smerovali. Domáci Martin Jones chytil 21 z 25 striel.

"Nie je moja úloha na ľade strieľať góly, ale mám to tam niekde vzadu v hlave, že to občas môžem urobiť. Boli to emócie v pohybe, keď sa mi to podarilo," povedal Robert Bortuzzo, prvá hviezda zápasu, na oficiálnom webe NHL. Počas celej kariéry odohral v základnej časti NHL 335 zápasov a strelil v nich 14 gólov. "Logan Couture bol skvelý, ale nestačilo nám to. Je náročné zvíťaziť v tejto fáze sezóny, keď necítite vklad všetkých hráčov na ľade. Náš súper ho dnes mal, preto bol úspešný," zhodnotil tréner San Jose Peter DeBoer.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Jose - St. Louis 2:4 (0:1, 2:2, 0:1) - stav série 1:1
Góly: 25. Couture, 27. Couture (Meier) - 3. Schwartz (Tarasenko, Edmundson), 25. Dunn (O´Reilly, Perron), 37. Bortuzzo (Edmundson, Bozak), 57. Sundqvist (Steen, Pietrangelo)

Viac o téme: St. Louis Blues San José Sharks Robert Bortuzzo