Lašák vie, že naši gólmani si svoje chyby uvedomujú: Kto sa postaví do bránky proti Nemecku?

Tréner brankárov Ján Lašák a vpravo brankár Patrik RybárTréner brankárov Ján Lašák a vpravo brankár Patrik Rybár Zdroj: TASR – Martin Baumann

KOŠICE - V slovenskej kabíne sa po tesnej prehre s Kanadou (5:6) skloňovali aj výkony brankárov, ktoré zďaleka neboli stopercentné. Patrik Rybár inkasoval päťkrát, kým sa nechal v 37. min vystriedať Marekom Čiliakom. Ten si dlho držal čisté konto, ale napokon neodolal ani on. Necelé dve sekundy pred koncom ho prekonal Mark Stone a rozhodol o triumfe "javorových listov."

"Videl som vo výkonoch brankárov veľa dobrých vecí, ale aj tie iné. Prirovnám to k situácii, keď má obranca na hokejke čistý puk, nevyhodí ho, spraví chybu a potom je z toho gól. Naši brankári majú už čosi odchytané a vedia, čo sa dá a nedá chytiť. Svoje chyby si uvedomujú. Na druhej strane bol Kanaďan Matt Murray, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, niečo má za sebou v NHL a dostal päť gólov. Keď sa hrá ofenzívne a puky sa rôzne odrážajú, niekedy to takto dopadne. Nesmieme však dať dolu hlavy, ale naopak. Vziať si to pozitívne a byť pripravení na Nemcov," vysvetlil Ján Lašák.

Majster sveta z Göteborgu pragmaticky tvrdí, že haniť brankárov za prehru s Kanadou nemá význam. "Veríme im, budeme ich ešte potrebovať. To hlavné na majstrovstvách sveta ešte len príde. Sú to tímoví hráči a víťazné typy. Celkovo nie je dôvod na paniku. Máme troch brankárov vrátane Denisa Godlu, ktorým maximálne veríme," dodal Ján Lašák. Tréner brankárov nechcel ani naznačiť, kto pôjde do bránky v stredajšom zápase proti Nemcom. "Najprv to musíme povedať hráčom," odpovedal.

Viac o téme: Ján Lašák Slovensko Marek Čiliak Denis Godla Patrik Rybár
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články