Brankár Podbrezovej v neľahkej situácii nestráca odhodlanie: Ideme si po tri body

Na snímke brankár Podbrezovej Martin Vantruba
Na snímke brankár Podbrezovej Martin Vantruba

PODBREZOVÁ - Brankár slovenského fortunaligového klubu FK Železiarne Podbrezová Martin Vantruba vie, že futbalistov z Horehronia čaká v sobotu v Myjave zápas o všetko. "Železiari" nastúpia v stretnutí predposledného 9. kola nadstavbovej skupiny o udržanie na trávniku AS Trenčín. V meraní síl dvoch najnižšie postavených tímov musia bezpodmienečne zabodovať, keďže z poslednej 12. priečky momentálne strácajú na Trenčanov jeden bod.

"V prvom rade musíme vyhrať. Nebude to jednoduché. Vieme, že musíme streliť minimálne gól na to, aby sme si z ihriska Trenčína odviezli tri body, ktoré sú veľmi dôležité z pohľadu konečného umiestnenia v lige. Čakajú nás ťažké dva zápasy (okrem Trenčína ešte doma so Senicou, pozn.), na ktoré sa musíme pripraviť," uviedol 21-ročný kmeňový hráč českej Slavie Praha, ktorý je v Podbrezovej na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny 2018/2019.

Podľa Vantrubu má mužstvo trénera Vladimíra Veselého na myjavských kopaniciach jediný cieľ - vyhrať a dostať pod seba v tejto chvíli najvážnejšieho konkurenta v boji o záchranu. "Dúfam, že to nebude znieť arogantne, ale ideme si po tri body, pretože ich potrebujeme," dodal Vantruba.

Odchovanec Spartaka Trnava sa uplynulý víkend predstavil na ihrisku mužstva, ktorého dres si obliekal ešte v minulej majstrovskej sezóne. Podbrezová na Štadióne Antona Malatinského viedla 1:0, ale napokon prehrala 1:3. "Škoda, že to nevyšlo. Neriešim, za aký klub momentálne hrávam, vždy chcem víťaziť. Myslím si, že duel v Trnave bol šesťdesiat minút vyrovnaný. Potom sme odpadli a dostali sme dva góly, ktoré rozhodli o tom, že sme odtiaľ odišli bez bodového zisku," doplnil slovenský reprezentant do 21 rokov.

Napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke Fortuna ligy hráči Podbrezovej neklesajú na duchu a túžia si zabezpečiť miestenku v najvyššej súťaži aj pre budúcu sezónu. "Každý hráč v šatni si uvedomuje, v akej situácii sme a čo musíme urobiť, aby sme splnili cieľ. Sme odhodlaní a budeme bojovať do konca," zakončil Martin Vantruba.


Tagy: Martin Vantruba FK Železiarne Podbrezová

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA