Reprezentant Vavro ukázal spoluhráčom ako sláviť titul: Zdalo sa mi, že Dáni sa nevedia baviť

Denis Vavro sa raduje z gólu
Denis Vavro sa raduje z gólu

KODAŇ - Slovenský futbalový reprezentant Denis Vavro iba nedávno oslávil zisk titulu v najvyššej dánskej súťaži. S tímom FC Kodaň ovládol v Superlige ročník 2018/2019, pričom odohral skoro všetky súťažné stretnutia. Mladý 23-ročný obranca si zároveň pripísal aj jednu úspešnú gólovú prihrávku. K tomu pridal aj dva presné zásahy v Európskej lige, pričom na trávniku ho bolo vidieť v 14 zápasoch. So svojimi výkonmi bol doposiaľ trojnásobný reprezentant SR spokojný.

"Som rád, že tréner mi dôveroval. Tento ročník bol pre mňa výborný. Darilo sa tímu a aj mne osobne. Chcel by som pokračovať v takýchto výkonoch aj ďalej,“ prezradil Vavro pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Kľúčovými pri úspechu Kodane boli podľa jeho názoru stretnutia v nadstavbovej časti súťaže. "Vyhrali sme sedem stretnutí za sebou, a to rozhodlo. Šli sme postupne od zápasu k zápasu a zvládali to.“

Rodák z Partizánskeho získal už svoj druhý ligový titul v kariére. V rámci ročníka 2016/2017 sa tešil z úspechu vo Fortuna lige v drese MŠK Žilina. "Cením sa oba tieto tituly. V danom momente nikdy neviete, či nie je posledný a snažíte sa úspech vždy užiť do sýtosti," hovoril Vavro, ktorý si titul spomedzi hráčov FC Kodaň užíval asi najviac. "Boli iné, ako keď sme oslavovali titul so Žilinou. Zdalo sa mi, že Dáni sa nevedia veľmi baviť. Ale potom som to naštartoval a už sa oslavovalo bez problémov," dopĺňa s úsmevom pre futbalsfz.sk.

Slovenský reprezentačný zadák na seba dobrými výkonmi upútal pozornosť viacerých zahraničných klubov. Spomínal sa napríklad záujem zo strany talianskych či španielskych klubov, čo však Vavro podrobnejšie nechcel komentovať. "Bol o mňa záujem a ešte stále aj je. To však nechávam na môjho manažéra, ktorý to má na starosti. Ja mám v Kodani kontrakt platný ešte na tri roky. Teraz sa musím sústrediť na posledné dve ligové kolá a potom na reprezentačné zápasy," hovorí perspektívny člen defenzívy, ktorý by mal nastúpiť za SR v prípravnom zápase proti Jordánsku (7. 6. v Trnave) a rovnako aj v kvalifikačnom dueli o postup na ME 2020 proti Azerbajdžanu (11. júna v Baku). "Keď mám pravdu povedať, neviem, čo mám čakať od Jordánska, ale isto to nebude nič jednoduché. Tréneri vedia, čo chcú tým zápasom dosiahnuť. Budeme sa najmä pripravovať na kvalifikačný duel s Azerbajdžanom, čo bude kľúčový zápas v júni. Chceme ho zvládnuť za tri body," uzavrel pre SFZ Vavro.


Tagy: Denis Vavro FC Kodaň

Zdroj:
SITA
Foto:
fck.dk

DISKUSIA