Velez už netrénuje bratov Žampovcov: Chce sa venovať Veronike a synčekovi

Romain Velez
Romain Velez

BRATISLAVA - Francúz Romain Velez už netrénuje slovenských reprezentantov v alpskom lyžovaní Adama a Andreasa Žampovcov. Ich spolupráca sa skončila po jednej sezóne, trénerské úlohy opäť prebral otec Tomáš Žampa. Informovalo o tom stredajšie vydanie denníka Šport.

Slovenských reprezentantov v zjazdovom lyžovaní Adama a Andreasa Žampu už v nasledujúcej sezóne nepovedie francúzsky tréner Romain Velez. V pozícii kouča ho po roku znovu nahradí ich otec Tomáš Žampa. "Romain sa rozhodol, že sa chce viac venovať malému synovi Julesovi a manželke Veronike. Nás bude ako hlavný tréner znovu viesť náš otec," povedal starší z bratov Žampovcov Adam pre Denník Šport.

Dvadsaťosemročný reprezentant SR nedávno podstúpil aj operáciu zlomeniny palca na pravej ruke. "Stále chodím na rehabilitácie, regenerujem, v pondelok som začal letnú prípravu na ďalšiu zimu. Mali by sme sa s bratom približne mesiac kondične pripravovať vo Vysokých Tatrách. Potom príde na rad už tradičný 'kolotoč' Svetového pohára," doplnil Adam Žampa.

K svojmu zraneniu z konca minulej sezóny pred niekoľkými týždňami aj pre SITA povedal. "Jazva je ešte pomerne veľká, palec bol zlomený na štyrikrát v kĺbe. Bolo to dosť komplikované. hoci na prvý pohľad to tak nevyzeralo. Operácia trvala dve a pol hodiny, som rád, že to lekári v ružomberskej zvládli. Zatiaľ tam nemám stopercentnú hybnosť, ale do najbližšej sezóny by to malo byť v poriadku. Budem si však zrejme musieť urobiť chránič na palec, aby mi palička nevypadla z ruky pri tvrdšom dotyku s bránkou."

Starší z bratov Žampovcov v uplynulej sezóne 2018/2019 trikrát bodoval vo Svetovom pohári a vo všetkých troch prípadoch to bolo v obrovskom slalome. Najvyššie skončil v americkom Beaver Creeku na 19. mieste. Majstrovstvá sveta vo švédskom Aare mu nevyšli. Bol síce súčasťou tímu SR, ktorý vybojoval 5. miesto v súťaži družstiev, ale v individuálnych disciplínach - slalome a obrovskom slalome - sa nepresadil.

"Sezónu hodnotím pozitívne. V slalome a aj v ´obráku´ som sa dostal na 31. miesto v rebríčku, v obrovskom slalome som viackrát bodoval vo Svetovom pohári, momentálne som na 34. mieste. Dali sme však veľa energie do sily a trochu mi ušiel slalom. Obrovský slalom bol super, ale v slalome sa musím zlepšiť," zhodnotil Adam Žampa uplynulú sezónu.


Tagy: Adam Žampa Andreas Žampa Romain Velez

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA