V akadémii Interu Miláno v Stupave sú trpezliví: Môže tu vyrásť nový Škriniar či Handanovič

Marco Monti
Marco Monti

BRATISLAVA - Niekdajší taliansky futbalista Marco Monti vníma pozitívne úvodné mesiace činnosti Inter Academy Imas Slovakia. Tú vlani v júni v Bratislave slávnostne otvorila legenda milánskeho Interu Javier Zanetti. Monti zároveň podotkol, že výsledky práce s talentovanou mládežou sa nedostavia hneď, ale až v strednodobom alebo dlhodobom časovom horizonte.

"Keď chceme, aby bol tento projekt úspešný, veľmi dôležitou premennou v celom procese výchovy mladých hráčov je čas. Deti nemožno vystavovať tlaku. Musia trénovať a rozvíjať sa pokojne a v dobrých podmienkach. Želáme si, aby z našich talentov raz vyrástli veľkí futbalisti, a preto je dôležité, aby sme na deti nevyvíjali nátlak. Aj keď niečo pokazia, nič sa nestane, pretože každý sa učí na vlastných chybách," vyhlásil sa stredajšej tlačovej konferencii technický riaditeľ Inter Academy v klube z milánskeho San Sira.

Podľa 51-ročného rodáka z Monzy kemp pomohla zviditeľniť aj prítomnosť slovenského reprezentačného stopéra v A-mužstve Interu Miláno. "Samozrejme, k rozvoju našej akadémie sa pričinil aj Milan Škriniar," dodal Monti. Práve hráči súčasného kádra Interu Miláno sú pre deti v stupavskej akadémii veľkými idolmi, čo potvrdili aj dvaja prítomní chlapci. "Páči sa mi Škriniar. Aj ja som obranca a chcem byť ako on," povedal prvý z nich a druhý naňho nadviazal: "Mne sa páči Handanovič, lebo je brankár ako ja."

"Pri stavbe každého domu sa musí začať od základov. Po roku môžeme zhodnotiť, že náš pomyselný dom už má zaliatu základovú dosku. Som rád, že dnes máme v akadémii cez 80 chlapcov a môžeme viac a viac rozvíjať ich športovú stránku," poznamenal partner Inter Academy Camp Slovakia a prezident akadémie Inter Academy Imas Slovakia Peter Hasoň.

Podľa jedného z trénerov akadémie sídliacej v Stupave Micheleho Andricha majú slovenskí mladíci výborné fyzické predpoklady. "Pred príchodom na Slovensko som trénoval v Číne. Môžem povedať, že som na Slovensku u mladých futbalistov našiel podobné charakteristické črty ako v Taliansku. Páči sa mi, ako napredujú, čo sa týka rozvoja ich kondície a fyzických predpokladov. Naše tréningy tak môžu prebiehať vo vysokom nasadení. Máme vypracovanú vlastnú klubovú tréningovú metodológiu, ale keďže každá krajina je niečím špecifická, snažíme sa pri tréningoch brať do úvahy práve aj tieto lokálne špecifiká," povedal Andrich.

Aj tento rok Inter Academy zorganizuje letný kemp pre chlapcov a dievčatá od 5 do 17 rokov. Uskutoční sa od 1. do 13. júla v Brezovej pod Bradlom v dvoch šesťdňových turnusoch, ktoré sa uskutočnia od pondelka do soboty. "Každý deň budú tri tréningové jednotky, dve dopoludnia a jedna popoludní. Hlavne v tých nižších vekových kategóriách je kemp vhodný aj pre rodičov, ktorí možno ešte iba premýšľajú o tom, že by svoje dieťa zapojili do nejaké športového alebo futbalového tréningového procesu. Deťom sa budú venovať štyria tréneri z Talianska, ktorým budú pomáhať lokálni tréneri. Najlepší chlapci z každej kategórie pôjdu v sezóne 2019/2020 na niekoľko dní priamo do Milána," povedal regionálny zástupca a advisor Inter Academy Radoslav Mlynár.

"Tieto kempy predstavujú doplnkovú činnosť k činnosti samotnej akadémie. Takéto letné futbalové tábory organizujeme okrem Slovenska aj v Čechách, Maďarsku, Bielorusku, Holandsku, Belgicku, mimo Európy aj v USA a Číne," zakončil Marco Monti.


Tagy: Inter Miláno Marco Monti

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
inter.it

DISKUSIA