Po nespravodlivej prehre sa postupové šance scvrkli: Nechápem, prečo máme až takúto smolu!

Na snímkle vľavo Dávid Buc (Slovensko) a vpravo brankár Mathias Niederberger (Nemecko)
Na snímkle vľavo Dávid Buc (Slovensko) a vpravo brankár Mathias Niederberger (Nemecko)

KOŠICE - Slovenskí hokejový útočník Dávid Buc je napriek prehre 2:3 s Nemeckom na MS v Košiciach optimista. Po stredajšom zápase len ťažko hľadal slová, hlavou krútil najmä nad faktom, že Slováci boli lepším tímom, ale body bral ich súper.

Postupové šance na štvrťfinále sa po štvrtom zápase Slovákov scvrkli, ale Buc ešte verí: "Verím, že ešte máme šancu a že postúpime." Zverenci Craiga Ramsayho sa však musia rýchlo otriasť a zvyšné tri stretnutia musia zvládnuť, navyše čakať na pomoc od ostatných súperov. "Na tento duel s Nemeckom zabudneme rýchlo. Zvyšné tri musíme vyhrať a čakať," povedal.


Slovensko malo Nemcov na lopate, v druhej tretine potrestalo ich nedisciplinovanosť, ale zverenci Toniho Söderholma v závere vyrovnali a 27 sekúnd pred koncom im strela Leona Draisaitla priniesla vytúžený triumf. Buc ľutoval, že za stavu 2:1 nepridali Slováci tretí gól: "Hovorili sme si, že by sme to chceli rozhodnúť, ale nepodarilo sa. Dostali sme naopak dva góly. Škoda."

Slovenský útočník sa najviac pozastavoval nad tým, že výkony Slovenska v uplynulých dueloch neboli odmenené bodmi. "Poviem pravdu, že ak ste tri zápasy lepší, musíte súperov zdolať. A my sme prehrali všetky. Nechápem, prečo máme až takúto smolu. Aj keď vynaložíte najviac síl, niekedy je to málo. Dnes to tak vyšlo."

Tridsaťdvaročný center pochválil brankára Nemcov Niederbergera, ktorého v zápase dvakrát zachránila žrď. Jednu trafil práve Buc. "Nemcov sme jednoznačne prestrieľali, zavreli sme ich, ale ich brankár mal svoj šťastný deň." Podľa Buca nemal na prehru Slovenska vplyv tlak, ten si hráči nepripúšťali. "Keby sme boli pod tlakom, nehrali by sme taký dobrý hokej. V tom to určite nebolo," uzavrel Buc.


Tagy: Nemecko Slovensko Dávid Buc MS v hokeji 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Martin Baumann

DISKUSIA