VIDEO Namiesto potlesku si zaslúžil bučanie: Slovenských fanúšikov oklamal nemecký simulant!

Ladislav Nagy v súboji Slovenska s Nemeckom Ladislav Nagy v súboji Slovenska s Nemeckom Zdroj: TASR - Martin Baumann

KOŠICE - Čo tam po skvelých výkonoch, keď po štyroch zápasoch má Slovensko na konte iba jedinú výhru. Nespravodlivosť zrejme pociťujú nie len fanúšikovia, ale aj hráči. Na ľade drú ako blázni, nechávajú tam srdiečko a potom o všetko prídu v samom závere zápasu. Negatívnym emóciám ešte priložil mladý nemecký hokejista Moritz Seider, ktorý sa zviditeľnil famóznym simulovaním, za ktoré ho v Košiciach ešte aj vytlieskali.

Zápas medzi Slovenskom a Nemeckom už bol v záverečnom dejstve a domáci viedli 2:1. Dá sa povedať, že kontrolovali hru. Domáci boli lepší po všetkých stránkach a vyzeralo to tak, že si právom pripíšu ďalšie tri body. Zmeniť to chcel Seider, ktorý sa v 54. minúte stretnutia uchýlil k nehoráznemu simulovaniu.

Ladislav Nagy sa súpera iba letmo dotkol, no toho odhodilo do mantinelu. Nasimulované zaklonenie hlavy zabralo na rozhodcu, ktorý to v tej rýchlosti nemal ľahké. Keďže sa 18-ročný Seider ďalších päť minút váľal na ľadovej ploche, udelil rozhodca slovenskému hokejistovi väčší trest.

Fanúšikovia si mysleli, že ide skutočne o niečo vážne, a tak "raneného" nemeckého hráča pri odchode z ľadu ešte aj vytlieskali. Nevedeli, že mu vlastne nič nie je a iba simuluje.

Viac o téme: Ladislav Nagy Nemecko Slovensko Moritz Seider
  • Zdroj: športky