Bývalý taliansky obranca vyzdvihol Škriniarove kvality: Jeho prednosti sú súboje a rozohrávka

Milan Škriniar
Milan Škriniar

BRATISLAVA - Bývalý taliansky futbalový obranca Marco Monti a v súčasnosti funkcionár tamojšieho klubu Inter Miláno vyslovil túžbu, aby bol slovenský stopér Milan Škriniar súčasťou tímu zo San Sira aj v ročníku 2019/2020. Ako je známe, v súvislosti s 24-ročným rodákom zo Žiaru nad Hronom sa dlhodobo skloňuje možný transfer do niektorého z popredných európskych veľkoklubov.

"V našom klube sa síce nezaoberám prvoligovým A-mužstvom, ale keď to môžem povedať ako fanúšik, tak dúfam, že za nás bude hrávať aj v budúcej sezóne," vyhlásil Monti, ktorý v milánskej organizácii pôsobí ako technický riaditeľ Inter Academy.

Všade vo svete si ctia hráčov, ktorí dokážu byť dlhé roky lojálni k jednému klubu. Na Apeninskom polostrove je príkladov hneď niekoľko - Paolo Maldini v AC Miláno či duo Francesco Totti a Daniele De Rossi v rímskom AS. Podobnú legendu má aj Inter v podobe Argentínčana Javiera Zanettiho. Štyridsaťpäťročný rodák z Buenos Aires, ktorý pred rokom slávnostne otvoril stupavskú akadémiu Interu Miláno, hrával za "nerazzurri" v rokoch 1995-2014. Na otázku, či by raz Škriniar mohol takto napodobniť Zanettiho, Monti odvetil: "Samozrejme, Škriniar má veľký potenciál, ale v súčasnosti je veľmi ťažké nájsť hráčov, ktorí by v priebehu kariéry zotrvali dlhšie v rámci jedného klubu. Javier Zanetti je jeden z mála, a preto je taká legenda Interu Miláno."

A aké sú podľa neho prednosti slovenského legionára? "Škriniar je veľmi dobrý v defenzívnych činnostiach jedného proti jednému. Je fyzicky silný, čo mu pomáha vo vzdušných súbojoch. Pre mužstvo je však osožný aj s loptou na kopačkách, a to hlavne pri rozohrávke," podotkol Monti.

Päťdesiatjedenročný rodák z Monzy v aktívnych hráčskych časoch pôsobil okrem Interu Miláno aj v Laziu Rím, Atalante Bergamo či Reggiane. "Z obdobia, keď som hrával, si najviac spomínam na Maradonu, Van Bastena, Carecu, boli to veľkí šampióni... Na profesionálnu kariéry spomínam veľmi rád, no okrem toho mám krásne spomienky aj na časy, keď som bol ešte dieťa a mohol som byť súčasťou akadémie Interu. Tá mi pomohla futbalovo aj ľudsky rásť," nezabudol ani na futbalové začiatky.

Práve v spomenutej Reggiane sa v období rokov 1991-1992 stretol so známym útočníkom Fabriziom Ravanellim. Kanonier s prezývkou "sivý vlk" bol neskôr v ročníku 1995/1996 strojcom triumfu Juventusu Turín v prestížnej Lige majstrov. "Áno, rád naňho spomínam. Už ako mladý mal takéto sivé vlasy. Bol to dobrý spoluhráč a priateľ. Mal výbornú kariéru," zakončil Marco Monti.


Tagy: Inter Miláno Milan Škriniar Marco Monti

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA