Fanúšikovia Interu majú dôvod na oslavy: Škriniar podpísal v Miláne nový kontrakt!

Milan Škriniar
Milan Škriniar

MILÁNO - Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar podpísal s Interom Miláno nový kontrakt do 30. júna 2023. V tíme pôsobí od leta 2017, keď prišiel zo Sampdorie Janov a rýchlo sa stal pevnou súčasťou stredu defenzívy.

"Spolu, pretože spolu sme silní. Máme rovnaké ciele, preto sme sa rozhodli pre predĺženie kontraktu. Škriniar je pevnou súčasťou srdca našej defenzívy. V tomto ročníku nastúpil do 44 zápasov a má na konte v zápasovom priemere najviac úspešných prihrávok spomedzi hráčov v Serie A (65). Presnosť jeho prihrávok sa pohybuje na hranici 92,8 %, k tomu navyše vyhral 221 osobných súbojov. Viaceré štatistiky dokazujú, že je dôležitá súčasť nášho tímu," napísal Inter Miláno na svojom oficiálnom webe.

Dvadsaťštyriročný Škriniar odohral v prvej sezóne v Interi všetkých 38 ligových stretnutí. V tomto ročníku má na konte 44 štartov vo všetkých súťažiach a medzi obrancami Serie A vedie v priemernom počte prihrávok na zápas (65), ich úspešnosť má 92,3-percentnú. Vyhral 221 osobných súbojov a v tomto ohľade je tretí najlepší obranca talianskej ligy. V sezóne 2018/2019 prispel k 15 čistým kontám. Informovala o tom oficiálna stránka milánskeho klubu.


Tagy: Inter Miláno Milan Škriniar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA; TASR
Foto:
Twitter OptaPaolo

DISKUSIA