Vittek sa s kariérou rozlúči na Tehelnom poli: Chcem sa poďakovať tým, ktorí mi dali túto možnosť

Róbert Vittek
Róbert Vittek

BRATISLAVA - Róbert Vittek čoskoro definitívne ukončí svoju profesionálnu futbalovú kariéru. Stane sa tak v piatok 24. mája v poslednom kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige 2018/2019. Tridsaťsedemročný zakončovateľ nastúpi v zápase Slovana Bratislava proti ŠKF iClinic Sereď a definitívne povie zbohom klubu, v ktorom futbalovo vyrastal. Na novom Tehelnom poli poteší svojou prítomnosťou na ihrisku domáce publikum a túto príležitosť si nesmierne váži.

"Chcem sa poďakovať tým, ktorí mi dali túto možnosť splniť si sen a zahrať si na tomto nádhernom štadióne. Ďakujem trénerovi, že ma pustí na ihrisko na chvíľočku, aby som to mohol zažiť," začal svoje rozprávanie Vittek na štvrtkovej tlačovej konferencii v priestoroch Tehelného poľa. Bývalý slovenský reprezentant a najlepší strelec histórii SR s 23 gólmi priznal, že sa stále dostatočne pohybuje, hoci súťažný duel už neodohral približne rok. "V kondícii sa udržujem viac na ľade ako na ihrisku. Päťkrát do týždňa mám určite pohyb," objasnil rodák z Bratislavy, ktorý neočakáva, že v spomenutom zápas dostane väčší priestor. "Verím si. Na Tehelnom poli sa mi vždy darilo. Na nejakú minutáž si určite trúfnem, ale nedokážem povedať, v akej som forme. Nie je to však dôležité, či ju mám. Symbolika je v niečom inom, no 10-15 minút by som isto zvládol, možno to však bude menej," konkretizoval.

Róbert Vittek získal so Slovanom v sezóne 2013/2014 majstrovský titul a prispel k zisku dvoch Slovenských pohárov (2017, 2018). Počas svojej kariéry si obliekal aj dresy nemeckého 1. FC Norimberg, francúzskeho LOSC Lille, tureckých klubov Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BB či maďarského Debrecínu. Priznal, že keď naposledy skončil v Slovane, chcel naposledy skúsiť zahraničný angažmán. "Chcel som si nejaký ten rok zahrať. V zahraničí sa však klub nenašiel a bral som to ako realitu. Život ide ďalej," povedal Vittek a dodal, že takýto koniec si predstavoval vždy. "Slovan ma poslal do veľkého futbalu, boli to moje začiatky a chcel som, aby tu bol aj môj koniec. Pamätných zápasov v tomto drese môže byť pre mňa viacero. Tehelné pole zaplnené proti Trnave bol vždy unikát. Víťazstvá v lige aj pohári, na to sa taktiež nedá zabudnúť," dodal Vittek ktorý je stále vedený ako hráč bratislavského ŠK, a teda nebude problém s tým, aby naskočil do duelu.

"Robo je jedna z najväčších osobností našej novodobej histórie. Od minulého roka sme sledovali ďalší postup jeho kariéry. Keď sme dostali informácie, hľadali sme alternatívu, ako sa s ním rozlúčiť. Som rád, že to bude doma na Tehelnom poli v rámci osláv titulu a stretnutie bude mať všetky parametre, ktoré by malo. Nechceli sme ísť do exhibičného zápasu. Chceme aj fanúšikom ponúknuť príležitosť dôstojne sa rozlúčiť s legendou," hovorí o zápase so Sereďou generálny riaditeľ "belasých" Ivan Kmotrík ml.

"Je to výborná myšlienka prísť s takýmto niečím. Pekne sa to všetko prepojí, čo sa týka storočnice klubu, zisku titulu a ešte k tomu posledný duel na domácom štadióne v tejto sezóne. Niečo takéto sa patrí venovať legendám klubu. Už dávnejšie ukazoval nespornú kvalitu a treba si vážiť ľudí, ktorí zviditeľnili náš futbal aj vo svete," chváli danú myšlienku tréner Martin Ševela, ktorý tiež dodáva detaily o možnej minutáži Vitteka v zápase. "Potrebujem si ho najprv otestovať, ako na tom je," zažartoval smerom k legendárnemu zakončovateľovi a účastníkovi MS 2010 v JAR Ševela.

Vittek na záver konferencie priblížil, čomu by sa chcel venovať. "Pozerám sa do budúcnosti a nejaké kroky som už podnikol. Chcel by som však zatiaľ ostať v diplomatickej rovine a viac neprezradiť," povedal tajomne Vittek, ktorý bude mať podľa Ivana Kmotríka ml. otvorenú pozíciu v štruktúrach klubu. "Vždy bude mať u nás dvere otvorené. Keď bude mať záujem pridať sa a uberať sa touto cestou, radi mu nájdeme priestor, je to však na ňom. Ďakujem za všetko, čo pre klub odviedol a ako ho počas kariéry reprezentoval aj v zahraničí," doplnil Kmotrík ml.


Tagy: Róbert Vittek ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA