Slovensko vyhralo, brankár bol predsa naštvaný: Mrzí ma to o to viac, že...

Patrik Rybár pri brankárskom zákroku
Patrik Rybár pri brankárskom zákroku

KOŠICE - Slovenskí hokejisti urobili nutný krok k záchrane myšlienky o postupe do štvrťfinále. Pomerne vysoký triumf 6:3 nad Francúzskom znamená druhý bodový zisk domácej reprezentácie na majstrovstvách sveta. V bráne sa po prestávke predstavil Patrik Rybár, ktorý podal solídny výkon, no za inkasované góly rád vôbec nebol.

25-ročný talentovaný brankár dostal v bránke prednosť pred Marekom Čiliakom, ktorý odchytal posledný zápas proti Nemecku. Rybár potreboval dobrý výkon, aby zabudol na nevydarené stretnutie s Kanadou, kedy bol zo svojej svätyne vyhnaný po inkasovaní piatich gólov. "Po tom zápase s Kanadou som určite chcel vyhrať. Francúzi ale nehrajú zlý hokej. Ako hokejová krajina sa zdvihli. Do tretej tretiny sme išli za stavu 3:2 a oni sa nevzdávajú. Som rád, že sme dnes vytiahli zo zápasu tri body, lebo ich potrebujeme, keďže veríme, že sa nám podarí postúpiť," povedal po zápase.

Slovensko v súboji s Francúzskom viedlo už pohodlným náskokom troch gólov, no znovu prišla dráma, ako si už fanúšikovia počas tohtoročných MS zvykli. Dva francúzske góly znamenali zníženie a šancu na prekvapenie. To sa našťastie pre domácich nekonalo. Aj keď v hokeji padá gólov požehnane, Rybár je nahnevaný vždy, keď sa nejaký puk dostane za jeho chrbát. Po treťom inkasovanom góle z neho bolo cítiť hnev: "Ja som naštvaný za každý gól, pretože každý sa dá chytiť. Aj keď som spravil všetko, aby som to chytil, nejako to prešlo. V tomto prípade som čakal, že to bude strela na lapačku a mrzí ma to o to viac, že to prešlo medzi nohy."

 


Tagy: Slovensko Patrik Rybár

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA