Briti sa nevzdávajú, ich taktika vás neprekvapí: Veľavravné slová na adresu slovenských borcov

Hokejisti Veľkej Británie
Hokejisti Veľkej Británie

KOŠICE - Hokejisti Veľkej Británie po návrate do elitnej kategórie majstrovstiev sveta stále čakajú na prvé víťazstvo. V doterajších piatich zápasoch na svetovom šampionáte na Slovensku nezískali ani jeden bod.

V košickej A-skupine postupne podľahli Nemcom, Kanaďanom, Dánom, Američanom a Fínom. Ostrovný tím figuruje na poslednom mieste tabuľky s nelichotivým skóre 4:31 a v sobotu o 20.15 h nastúpi proti domácej reprezentácii. "Slovensko poznáme z prípravného zápasu, ktorý sme odohrali tesne pred šampionátom. Je to mužstvo, ktoré hrá rýchly hokej a má v kádri niekoľko nebezpečných hráčov. Navyše, Slováci budú hnaní zaplnenou arénou. Pre nás je však podstatné, aby sme hrali v podobnom tempe ako v ostatnom dueli proti Fínom. Ak zostaneme čo najviac mimo trestnej lavice, určite ponúkneme súperovi menej šancí na skórovanie," povedal britský útočník s kanadskými koreňmi Brett Perlini.

Reprezentanti Veľkej Británie majú pred súbojom so Slovenskom minimum času na oddych. Po piatkovej večernej prehre 0:5 s Fínskom ich čaká sobotňajší večerný zápas so zverencami Craiga Ramsayho, s ktorými na začiatku mája prehrali v prípravnom dueli v Poprade hladko 1:6. "Zápasy nasledujú v krátkom slede za sebou, takže sa k tomu potrebujeme postaviť s rozumom. Musíme ušetriť čo najviac síl, doplniť všetky potrebné živiny a využiť čo najviac času na regeneráciu," pokračoval 28-ročný krídelník Nottinghamu Panthers.

Kľúčový zápas s Francúzskom

Briti si vybojovali účasť medzi svetovou elitou po štvrťstoročí a do turnaja vstupovali v pozícii najväčších outsiderov košickej skupiny. Ich doterajšie výsledky potvrdzujú papierové predpoklady, no je reálne, že šancu na udržanie sa v najvyššej kategórii MS budú mať až do posledného zápasu s Francúzskom, ktorý absolvujú v pondelok od 16.15 h. Práve na ten sa najviac zameriavajú. "Už pred príchodom na majstrovstvá sveta sme vedeli, že bude náročné získať nejaké body. Hrali sme proti kvalitným tímom a postupne sa náš výkon zlepšoval. Najpodstatnejší pre nás bude zápas s Francúzskom, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne o tom, kto zostúpi do nižšej kategórie," hovoril Perlini, ktorého brat Brendan pôsobí v zámorskej NHL.

Aj v prípade zostupu do A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta bude pre Britov účinkovanie v Košiciach cennou skúsenosťou. Konfrontácia so špičkovými tímami im ukázala, na čom musia v budúcnosti zapracovať. "Myslím si, že najmä rýchlosť a nasadenie v zápasoch je niečo, na čo sme neboli zvyknutí. V každom dueli sa preto snažíme hrať o niečo rýchlejšie a tvrdšie. Podľa mňa sa nám to darí a verím, že v tom budeme pokračovať aj vo zvyšných stretnutiach," dodal draftový výber Anaheimu Ducks z roku 2010.


Tagy: Veľká Británia Brett Perlini

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Petr David Josek

DISKUSIA