Martin si po dvoch tituloch o ďalší nezahrá: Neuveriteľná víťazná šnúra skončila napriek kanáru

Andrej Martin
Andrej Martin

SAMARKAND - Slovenský tenista Andrej Martin ako tretí nasadený hráč nepostúpil do finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v uzbeckom Samarkande (dotácia 54 160 USD, antuka), keď v sobotňajšom semifinálovom dueli podľahol jednotke singlového "pavúka" Corentinovi Moutetovi z Francúzska za 115 minút 4:6, 6:0, 2:6.

Dvadsaťročnému Moutetovi vyšla odveta za vlaňajšiu prehru v ich premiérovom vzájomnom súboji, v ktorom na podujatí ATP v ekvádorskom Quite zvíťazil slovenský tenista 6:3, 6:4.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Bratislavy Martin nepredĺžil šnúru 14 víťazných zápasov, ktorá zahŕňala aj dva tituly z challengerových turnajov v kazašskom Šymkente a čínskom Nančangu. Počas prvých troch mesiacov prebiehajúcej sezóny sa A. Martinovi nedarilo, na konte mal 5 víťazstiev a 7 prehier. Po presune do Ázie sa jeho výsledky výrazne zlepšili, nastúpil do 18 duelov a v sobotu iba po druhý raz odchádzal z kurtu ako zdolaný.

Pred necelým mesiacom patrila zverencovi českého kouča Jana Hernycha Martinovi v renkingu ATP 255. priečka, napriek sobotňajšej prehre mu v aktuálnom "online" poradí patrí už 154. stupienok.

Corentin Moutet (Fr.-1) - Andrej Martin (SR-3) 6:4, 0:6, 6:2


Tagy: Andrej Martin Corentin Moutet Samarkand

Foto:
ProAm Challenge

DISKUSIA