Hlasy po povinnom triumfe nad Veľkou Britániou: Výborný začiatok, potom zbytočné poľavenie

Hráči Slovenska sa radujú z víťazstva 7:1 nad Veľkou Britániou
Hráči Slovenska sa radujú z víťazstva 7:1 nad Veľkou Britániou

KOŠICE - Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS nad Veľkou Britániou 7:1. Už v 2. minúte sa dostali do dvojgólového vedenia a po celý zápas mali hru vo svojej réžii. Do streleckej listiny sa zapísalo sedem hráčov, vrátane už 5-gólového Matúša Sukeľa. V tabuľke A-skupiny majú 9 bodov a naďalej živia šancu na postup do štvrťfinále, k tomu však potrebujú, aby Američania nezískali v zostávajúcich dvoch zápasoch viac ako jeden bod. Hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: "Víťazstvá sú dobré a to, že sme dali veľa gólov, je tiež veľmi pekné. No trochu sme sa nechali uniesť, veľakrát sme stratili puk a príliš sme vymýšľali. Robili sme veci, ktoré nemôžeme robiť, keď hráme s najlepšími tímami."


Andrej Sekera, kapitán SR: "Začali sme dobre, potom sme poľavili a začali vymýšľať. Dali sme však pár gólov a zvíťazili. Angličania hrali dobre, ale brankár Godla nás podržal a umožnil nám hrať našu hru."

Martin Marinčin, obranca SR: "Výsledok bol 7:1, ale medzi tretinami nám tréner vyčítal niekoľko vecí. Proti silnejšiemu súperovi by sme mali problém, pretože sme robili chyby na modrých čiarach. Vyzerá to tak, že keď máme veľký náskok tak zmätkujeme, musíme na tom pracovať."

Michal Handzuš, asistent trénera SR: "Vždy je dôležitý štart a nám sa podaril, dali sme tri góly a potom to už išlo. Vždy, keď sme sa dostali do výraznejšieho vedenia, komplikovali sme hru, začali robiť chyby a dovolili súperovi dostávať sa do šancí, ale keď sme začali hrať jednoduchšie, dokázali sme sa presadzovať a strieľať góly."

Marián Studenič, útočník SR: "Myslím si, že zápas sme si užili. Bolo vidieť, že sme boli lepší. Keď vyhrávate, hrá sa ľahšie, nemáte toľko stresu. Mne osobne sa tento duel páčil. Niekde v kútiku duše verím, že by Nemci mohli zdolať Američanov, myslím si, že by sme si zaslúžili, aby nám Nemci pomohli."

Dávid Bondra, útočník SR: "Pred zápasom bol môj štart otázny, ale napokon som nastúpil a teším sa. Atmosféra bola super, zažil som ju na tribúne, teraz na ľade. Aj oni mali silné mužstvo, takže som rád, že sme zvíťazili. Môj gól, chcem venovať mojej zosnulej babke." 

Adam Liška, útočník SR: "Od začiatku sme mali navrch a s pribúdajúcimi gólmi prišli aj chybičky. Chceli sme zakladať útoky nakrátko v obrannom pásme. Počas celého duelu sme kontrolovali hru. Ani proti takému súperovi sme nemali problém s motiváciou, pred takými ľuďmi to nejde. Dva góly v úvode nás dostali do veľkej výhody a už sme to ťahali.“

Matúš Sukeľ, útočník SR, autor gólu: "Celý turnaj si maximálne užívam, inak to nebolo ani v dnešnom zápase. Pre divákov sme dali sedem gólov, tiež sme dokázali, že máme obrovskú kvalitu. Verím, že aj fanúšikovia si to užili.“

Denis Godla, brankár SR: "Po dlhšej dobe som chytal zápas, takže som to mal trochu ťažšie. Bolo to však super. Musel som sa koncentrovať, aby tam nepadol nejaký lacný gól. Pôvodne mal ísť chytať Čilo, ale popoludní to vedenie zmenilo a som len rád. Mať málo roboty je náročnejšie ako chytať klasický zápas, ale chlapci hrali dobre a čo sa dalo, to zblokovali.“


Tagy: Andrej Sekera Martin Marinčin Michal Handzuš Slovensko Denis Godla Marián Studenič Matúš Sukeľ Dávid Bondra Adam Líška MS v hokeji 2019

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: IIHF

DISKUSIA