Nároky sú vysoké, ani výhra 7:1 nestačí: V slovenskej kabíne budú výčitky

Libor Hudáček sa snaží streliť gól
Libor Hudáček sa snaží streliť gól

KOŠICE - Slovenskí hokejisti majú za sebou druhý vysoký triumf v rade, no tréner Craig Ramsay drží svojich zverencov v pozore. Aj keď proti Veľkej Británii strelili domáci hokejisti až sedem gólov, v ich hre sa našli slabšie miesta, s ktorými kouč nebol spokojný. V poslednom zápase základnej časti proti Dánsku by prípadné chyby mohli znamenať definitívny koniec postupovým šanciam.

V bránke stál prvýkrát na MS Denis Godla, ktorému spoluhráči pomohli efektívnou ofenzívou. Za svoj chrbát pustil iba jeden puk, zatiaľ čo súper bol nútený k zmene brankára, keďže sa góly v sieti množili. Slováci si zo zápasu urobili strelnicu. "S výsledkom sme spokojní, aj keď niektorí chalani, čo nedali gól, asi spokojní nebudú (smiech)," zhodnotil duel Libor Hudáček, ktorý už šípil, že v kabíne padnú aj nejaké výčitky: "Tréner nám bude niečo vyčítať. Nebolo to úplne podľa jeho predstáv. Nejde o góly, ale musíme hrať koncentrovane 60 minút a nie hrať náš slovenský hokej na rybníku." 

Hoci Hudáček gól nedal, na ľade ho bolo vidieť. Snažil sa byť kreatívny a v jednom momente to vyzeralo, že sa pokúsi aj o hokejovú fintu spoza súperovej brány: "Chcel som si dať puk na hokejku a zakončiť ala Ján Sýkora, ale súperov hráč ma už vytláčal, tak som to radšej prihral. Keď to človeka napadne, je jedno, či je v bráne Fleury alebo Roy, skrátka to treba skúsiť."

Slovákov čaká dvojdňový oddych, počas ktorého budú môcť zregenerovať a konečne si užiť aj Košice. "Chcem si ísť pozrieť mesto. Sadneme si niekde na kávu, tak dúfam, že bude konečne dobré počasie," dodal Hudáček. 


Tagy: Libor Hudáček Slovensko

Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA