Godla si užil víťaznú premiéru: Bolo to niečo iné ako z tribúny, tak stokrát lepšie!

Brankár Denis Godla
Brankár Denis Godla

KOŠICE - Slovenská hokejová reprezentácia dosiahla v sobotu večer na domácich majstrovstvách sveta povinné víťazstvo 7:1 nad výberom Veľkej Británie. Zverenci trénera Craiga Ramsayho od úvodu pevne kráčali za ziskom troch bodov, veď už po 145 sekundách viedli 2:0.

Prvýkrát na turnaji stál v slovenskej bránke Denis Godla. V sobotu večer na neho smerovalo 17 striel ostrovného tímu, so šestnástimi si poradil. "Po dlhšom čase som chytal zápas, takže som to mal trochu ťažšie. Bolo to však super. Musel som sa koncentrovať, aby tam nepadol nejaký lacný gól," zneli prvé slová 24-ročného kežmarského rodáka.

Na ľade košickej Steel arény inkasoval iba raz, v závere prvej tretiny ho prekonal Mike Hammond. "Nerozmýšľam nad možným čistým kontom. Inkasovaný gól beriem na seba, lebo som to zahral trochu zle. Môžeme byť radi, že sme hrali len 'len' proti Britom, aj keď ich nechcem zhadzovať. Ak by sme hrali napríklad proti Kanade, takéto góly by sme si nemohli dovoliť," pokračoval Godla.

Hokejoví brankári sa cítia lepšie, keď majú dostatok práce a Denis Godla nie je výnimka. "Mám radšej, keď mám viac práce. Bolo to ťažšie ako normálny zápas. Briti tam mali pár dobrých striel a šancí, no chlapci hrali dobre a čo sa dalo, to zablokovali,“ zhodnotil Godla. Pôvodne mal v bránke stať niekto iný. "Čilo (Marek Čiliak, pozn.) mal ísť chytať, ale popoludní to vedenie tímu zmenilo a ja som len rád," priznal.

Skvelú atmosféru na zápasoch slovenskej reprezentácie si Godla doteraz vychutnával iba na tribúne, v sobotu mal šancu užiť si ju priamo na ľade. "Bolo to niečo iné ako z tribúny, tak stokrát lepšie. Naši fanúšikovia sú úžasní," povedal.

Pre Slovákov bol sobotňajší triumf nad Britmi tretí na domácom turnaji, Na svojom konte majú už deväť bodov a stále zostávajú v teoretickej hre o štvrťfinále. "Nebolo to úplne ľahké, ale nebol to top súper a dosiahli sme povinné víťazstvo," zakončil brankár Godla.

V základnej A.skupine na MS 2019 odohrajú Slováci ešte jeden zápas, v utorok 21. mája od16.15 h ich čaká duel proti Dánom.


Tagy: Slovensko Veľká Británia MS v hokeji Denis Godla

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA