Lyžiarska legenda šokovala svet a teraz vyrazila dych znova: Krásne plány po konci kariéry!

Laura Dahlmeierová
Laura Dahlmeierová

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Po rozhodnutí skončiť s biatlonom má nemecká hviezda Laura Dahlmeierová veľké plány a jedným z nich je podniknúť cestu okolo sveta. Momentálne si užíva voľný čas v horách, kde sa venuje svojim koníčkom.

"Síce som už športovcom v dôchodku, ale ešte som neprešla na dôchodcovské športy," napísala so smajlíkom k fotografii zo skialpinistickej túry. Koniec kariéry oznámila v piatok len vo veku 25 rokov. Sedemnásobná majsterka sveta a dvojnásobná olympijská víťazka už nemala v biatlone ďalšie ciele. 

"Teraz sa chcem na niekoľko mesiacov vydať na cestu okolo sveta. Bez tréningového plánu a presných termínov. Iba tak sa nechať unášať bez toho, aby som mala zlé svedomie, že som vynechala tréning," zverila sa jedna z najlepších biatlonistiek listu Bild am Sonntag. 

Na majstrovstvách sveta v Hochfilzene pred dvomi rokmi získala rodáčka z Garmisch-Partenkirchenu získala rekordných päť zlatých medailí, iba v šprinte ju porazila Češka Gabriela Koukalová. Česká hviezda nepreteká už dve sezóny, k biatlonu sa nevrátila po zdravotných problémoch s achilovkami a lýtkovými svalmi. 


Tagy: Laura Dahlmeierová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Anders Wiklund

DISKUSIA