VIDEO Koniec slovenským nádejam: Naše modlitby neboli vyslyšané, Nemci podľahli Amerike

Radosť USARadosť USA Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Slovenskí hokejisti si nezahrajú vo štvrťfinále domácich MS. Rozhodlo o tom víťazstvo USA nad Nemeckom 3:1, po ktorom Američania skompletizovali postupovú štvoricu z košickej vetvy šampionátu. Slováci budú vo štvrťfinále chýbať šiestykrát po sebe.

Zápas sa začal viacerými príležitosťami na oboch stranách. Do vedenia však išli na radosť početnej skupiny slovenských fanúšikov Nemci, keď Tiffels zblízka prestrelil Schneidera - 1:0. Už o necelé dve minúty však z typickej pozície presadil Van Riemsdyk, ktorý tečoval strelu Kellera - 1:1. V druhej časti gól nepadol, keďže Eichel, Kane či Michaelis svoje nádejné šance nepremenili. Američanov nasmeroval do štvrťfinále Larkin, ktorý v 51. minúte využil prihrávku Van Riemsdyka. Víťazstvo zámorského tímu potvrdil v 57. minúte Eichel, ktorý strelou bez prípravy využil presilovku.

A-skupina (Košice):
Nemecko - USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 12. Tiffels (Draisaitl) - 14. Van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. Larkin (Van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (Kane, Suter). Rozhodovali: Stano (SR), Öhlund (Švéd.) - Sormunen (Fín.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6293 divákov.

zostavy:
Nemecko: Niederberger - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul, J. Müller - Tiffels, Draisaitl, Kahun - Ehliz, Hager, Mauer - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Bergmann, Noebels, Loibl
USA: Schneider - Martinez, Suter, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin - Kreider, Eichel, J. Hughes - Kane, Larkin, DeBrincat - Keller, White, Van Riemsdyk - Ryan, Glendening, Vatrano

Viac o téme: Nemecko USA