Kanada prekvapenie nepripustila: Dánsko sa proti zámorskej veľmoci nezmohlo ani na gól

Oliver Lauridsen a Anthony CirelliOliver Lauridsen a Anthony Cirelli Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

KOŠICE - Hokejisti Kanady zvíťazili v pondelok vo svojom šiestom zápase na MS v Košiciach nad Dánskom 5:0. V tabuľke A-skupiny sú s 15 bodmi na 2. priečke, o bod za Fínskom. Dáni, ktorí už nemohli postúpiť do štvrťfinále, majú na 6. priečke 5 bodov. Hráči zámorského celku rozhodli o svojom víťazstve už v prvej desaťminútovke, v ktorej strelili tri góly.

Kanaďania sa s košickou A-skupinou rozlúčia v utorňajšom derby s USA (od 20.15), Dáni budú hrať v rovnaký deň od 16.15 proti Slovensku.

Kanaďania chceli víťazne naladiť na utorňajší zápas s USA a Dánov "vybavili" už v prvej tretine. Góly Duboisa, McCanna a Marchessaulta znamenali už od 9. minúty skóre 3:0 a Dánom výrazne ubrali na sebavedomí. Herná prevaha "javorových listov" bola neodškriepiteľná, Dáni sa mohli dostať do hry v 2. časti. Nevyužili v nej však ani krátku presilovku o dvoch hráčov, naopak kanadskú presilovku v 34. minúte zužitkoval Reinhart. Dáni neboli pre rozbehnutého súpera príliš nebezpeční, hralo sa najmä v ich pásme, avšak postupne s menšou frekvenciou kanadských striel. Kanaďania v tretej tretine ešte skóre prikrášlili ďalším Reinhartovým gólom a v bránke dali príležitosť aj náhradníkovi Blackwoodovi.

Carter Hart Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

A-skupina (Košice):

Kanada - Dánsko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Dubois (Marchessault, Stone), 7. McCann (Turris), 9. Marchessault (Severson, Stone), 34. Reinhart (Couturier, Chabot), 45. Reinhart (Mayers, Cirelli). Rozhodovali: Öhlund (Švéd.), Schukies (Nem.) – Dalton (V. Brit.), Hancock (USA), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4665 divákov.

Kanada: Hart (51. Blackwood) - Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, Fabbro, Myers - Marchessault, Dubois, Stone - Cirelli, Couturier, Reinhart - McCann, Turris, Mantha - Henrique, Strome, Joseph

Dánsko: Galbraith - M. Lauridsen, O. Lauridsen, S. Lassen, J. Jensen, N. Jensen, Larsen, Bruggisser - Bödker, Regin, Russell - Storm, J. Jensen, N. Jensen - Bau Hansen, Madsen, From - Poulsen, Jakobsen, Olesen

Viac o téme: Dánsko Kanada