Slovenských fanúšikov čaká emotívny zápas: Nagy sa rozlúči ako kapitán

Ladislav Nagy počas tréningu
Ladislav Nagy počas tréningu

KOŠICE - Ladislav Nagy bude vo svojom poslednom zápase kariéry kapitán tímu Slovenska. Dosiaľ bol tento 39-ročný útočník na svetovom šampionáte v Košiciach vedený ako jeden z asistentov kapitána Andreja Sekeru. Ten však prepustil svoje "céčko" práve Nagyovi v utorkovom popoludňajšom súboji proti Dánsku (16.15 h). Jeho asistentmi budú Sekera a Tomáš Tatar. Informovala o tom facebooková prezentácia Hockey Slovakia.

Ladislav Nagy (nar. 1. júna 1979) odohrá proti Dánom posledný 122. zápas reprezentačnej kariéry, tú klubovú v drese rodných Košíc už ukončil pred týmito majstrovstvami sveta. "Zahrať si s chuťou a čo najviac si to užiť," odpovedal Ladislav Nagy na otázku, čo očakáva od posledného zápasu kariéry. "Nechcel som takto končiť, túžili sme pokračovať v turnaji v Bratislave. Dopadlo to zle... Určite sa však všetci pripravíme na sto percent, lebo chceme potešiť fanúšikov," prisľúbil Nagy.

Najstarší člen Ramsayho tímu na MS 2019, ale aj celého šampionátu, zatiaľ v Košiciach nazbieral 4 body za 2 góly a 2 asistencie.


Tagy: Ladislav Nagy Slovensko MS v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Martin Palkovič

DISKUSIA