Kapitán reprezentácie nebol spokojný: Dôvody neúspechu pomenoval úplne jasne

Andrej Sekera
Andrej Sekera

KOŠICE - Bodka bola síce víťazná, no prišla priskoro. Andrej Sekera napriek víťazstvu v poslednom zápase základnej skupiny nad Dánskom neskrýval sklamanie. Potenciál, ktoré mužstvo malo, bol taký veľký, že hráči chceli dosiahnuť viac. zavážila hokejová smola v koncovkách súbojov s Nemeckom a Kanadou.

"Je to obraz dnešnej doby. Kedysi sme mávali v NHL 40-50 hráčov, teraz možno 10. Nemáme mladé prospekty, čo je vizitka našej ligy a nášho hokejového rozvoja. Za pár rokov budú všetci pred nami, ak už aj nie sú. To je výsledok toho, ako sa štát stará o mládež a jej rozvoj," zhodnotil svoje pocity z vypadnutia po základnej časti Andrej Sekera.

Ambície boli väčšie. Slovensko začalo turnaj výhrou nad USA a vyrovnanú partiu odohrali aj s Fínskom a Kanadou. Reprezentanti ukázali, že v nich je veľa a brúsili si zuby minimálne na štvrťfinále. "Určite sme chceli skončiť lepšie ako na deviatom mieste. Hrali sme dobrý hokej, ale bohužiaľ, niekedy krása nestačí. Nezískali sme body, ktoré sme potrebovali, a to nás stálo postup," povedal smutný kapitán slovenskej reprezentácie.

Hoci niektorí ľudia neverili, že Slovensko má kvalitu na postup, už po prvom odohratom zápase bolo jasné, že kvalita tam je. Tá sa spojila s maximálnym nasadením a hráči si okamžite získali davy na svoju stranu. Obrovskú zásluhu má na tom aj tréner Craig Ramsay, ktorý posunul reprezentáciu o úroveň vyššie. Zaviedol moderný štýl hokeja, ktorý už v dnešnej dobe hrá každý. "Mne sa s ním spolupracovalo úplne super. Vždy bol úprimný a priamočiary. Veľa toho nenahovoril, ale keď už niečo povedal, hneď bolo jasné, čo je treba urobiť. Všetci v kabíne ho rešpektujeme a ďakujeme mu za to, čo pre nás spravil. Uvidíme, aká bude jeho budúcnosť. Keď bude pri kormidle aj naďalej, budem rád, ale to je na ňom," povedal na adresu trénera Sekera.


Tagy: Andrej Sekera Slovensko

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA