Arsenal vo finále Európskej ligy bez kľúčového hráča: Mchitarjan má obavy o svoju bezpečnosť

Henrich Mchitarjan
Henrich Mchitarjan

LONDÝN - Arménsky futbalový reprezentant Henrich Mchitarjan nenastúpi v drese londýnskeho Arsenalu proti FC Chelsea v blížiacom sa finálovom stretnutí Európskej ligy UEFA 2018/2019, ktoré sa uskutoční v stredu 29. mája v azerbajdžanskej metropole Baku. Tridsaťročný skúsený stredopoliar sa obáva o svoju bezpečnosť, keďže medzi Arménskom a Azerbajdžanom dlhodobo vládne politické napätie.

A to napriek skutočnosti a vyjadrení tamojšej futbalovej asociácie pre UEFA, že nebude problém s hráčovým "pobytom" a účinkovaním v Azerbajdžane. "Dôkladne sme preskúmali všetky možnosti, aby mohol byť ´Micki´ súčasťou našej výpravy na tento finálový zápas. Po rozhovoroch s hráčom a jeho rodinou sme sa však spoločne dohodli na tom, že nepocestuje do Baku," uvádza sa v stanovisku Arsenalu.

Klub zároveň informoval Európsku futbalovú úniu, že je znepokojený s takouto situáciou, ktorá nastala. "Mchitarjan bol kľúčovým hráčom na našej ceste do finále Európskej ligy. Jeho neúčasť v rozhodujúcom súboji o trofej bude pre nás veľkou stratou," vyjadril sa k predmetnej záležitosti Arsenal.


Tagy: Arsenal Londýn Henrich Mchitarjan

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Rui Vieira

DISKUSIA